Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

Marcin M, 13 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Sedan 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Jakoś materiałów wewnątrz kiepska, słychać plastiki zwłaszcza zimą. Ogólnie odradzać, nie odradzę tego samochodu nikomu słyszcząc opinie o VW. Ale to bardziej auto dla osób których szybsza jazda już nie cieszy.
Zimny klekocze jak traktor. Zanim się nagrzeje to 30 min muszę marznąć. W poprzednich autach trwało to około 15 minut. Elastyczność jego słaba strona. Przyjemność z jazdy jednie gdy obrotomierz przekroczy liczbę 2000. 220 km/h Nic więcej nie pójdzie to jest wszystko- jak widać nieźle.
Jak dla mnie trochę za długo wchodzą biegi, marzę o krótszej skrzyni. Bywa ze trochę muszę się nabawić by wrzucić bieg wsteczny. W Seacie Leonie miałem podobnie. Może to moja wina.
Zbyt twardy na polskie drogi. Źle znosi dziury. Coś mi się tłucze z tyłu. Wymieniłem amortyzatory i to samo. Tuleje do wymiany.
Do tyłu kiepska. Często przeszkadza przedni słupek od strony kierowcy.
Zimą tragedia. Naprawdę bardzo wolno się nagrzewa. Zanim poczujemy ciepło trochę musimy się namarznąć. Klima w lecie chłodzi zaś przyzwoicie.
Z tyłu miejsca dużo. Plecy zaczynaja doskwierać juz po 100 km i nie potrafię lepiej już ustawić fotel.
Zminy - głośno, ciepły - mogłoby być lepiej.
Wiele w niego nie włożyłem wiec się nie wypowiem. Ceny zamienników do zniesienia.
Spalona świeca żarowa, Zbiornik wyrównawczy - powstało jakieś rozszczelnienie.Wymienione tyle amortyzatory z powodu błędnej diagnozy mechanika.
Narazie nic poważnego się nie przytrafiło.Choć słyszałem negatywy od znajomych co do zawieszenia i skrzyni biegów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

6,7