Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1

Eugeniusz Lipiecki, 18 lat temu
Silnik 2.5 CDTI 146KM 107kW
Rok produkcji 2001
Opel Vivaro A Van z pojedynczą kabiną L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Całokształt wynika z ocen powyżej!!!
Pomału silnik jakby tracił moc. Pomimo jazdy z niewielkim obciążeniem lub bez, auto gorzej przyśpiesza. Chyba zalecana przez producenta wymiana oleju co 30.000 km. powinna być wcześniejsza. Mam zamiar go wymienić (+filtr oleju)po przejechanych od pierwszej wymiany 15 tysiącach, może pomoże. Pozatym nie mam pewności co mi wlali w serwisie OPLA przy pierwszej wymianie???
Od 42.000 km. przebiegu zaczęło się: niezbyt precyzyjnie wchodzą biegi, wyczuwa się luz na cięgłach oraz nieprawidłowe zachowanie na 3 i 4 biegu. Po prostu skrzynia wyje, co jest prawdopodobnie związane z uszkodzeniem łożysk i synchronizatora. Jadę do serwisu, zobaczę jak ocenią moje uwagi! Niestety już po gwarancji, więc naprawa na koszt własny.
Nadal bez większych zastrzeżeń. Zdecydowanie za twarda reakcja podwozia przy jeździe z małym obciążeniem.
Dobra...
Zauważyłem i mam ślady na prawym kolanie, że przy szybkim wsiadaniu uderzam czasami kolanem o wystający w dolnej lewej części element kokpitu. Mogło by tam być zaokrąglenie zamiast....
Bez zmian na gorsze........
Gdyby nie ten nieszczęsny wystający element kokpitu i brak możliwośći szybkiego wymontowania rozkładanych siedzeń, to byłoby super.
Przy właściwie pracującym silniku i szybkości do 110 km./h. jest w miarę dobrze, pod warunkim, że nie kręcimy obrotów powyżej 3000.
Tu należy się duży plus, naprawdę auto jest ekonomiczne (na dobrym paliwie). Udawało mi się osiągnąć średnie zużycie w granicach 6,3 l./100 km. Oczywiście na miejscu, przy krótkich przebiegach dziennych jest już nieco gorzej ale i tak nieźle: 8 l./100 km. Wzrasta, gdy jeździ się z większymi przyspieszeniami.
Źle, źle, źle....po prostu dziś zdecydowanie wybrał bym inne auto. Po prostu po pierwszym hura optymizmie stwierdzam, że w miarę przejechanych kilometrów jest coś nie tak.
Zauważyłem i usunąłem: 1/ Klapka od bezpieczników - powypadały zawiasy, więc przykręciłem ją blachowkrętami. 2/ Wypadający z gałki zmiany biegów element z układem obrazującym biegi - przykleiłem klejem, który umożliwia demontaż. 3/ Wypadający chwyt klapy drzwi tylnych - po podgrzaniu zatrzasków i odchyleniu na zewnątrz założyłem i jest ok.
Chałas od skrzyni biegów psuje mi całą przyjemność z jazdy. Świadomość, że będę musiał zabulić za naprawę po 43.000 przebiegu jest nie do zniesienia, tym bardziej, że kupiłem OPLA VIVARO, który był zdecydowanie droższy od swojego odpowiednika RENAULT TRAFIC o prawie 10.000 zł. więc liczyłem na jego lepszą trwałość i jakość.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CDTI 146KM 107kW [l/100km]

6,3