Ocena kierowcy - Opel Zafira B

Silnik 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo dobre.
Samochód oceniam jako ok. Nigdy nie zawiódł w trasie .To jest najważniejsze. Wykonanie mogło by być trochę lepsze . Poza tym samochód na pewno rodzinny przestronny i wart zainteresowania. Prosta budowa .
Silnik głośny . Problemy z kołami zmiennych faz rozrządu. Męcząca jazda przy dużych prędkościach , duże spalanie.Brak temperatury silnika co prawda jest dostępna w komputerze ale podczas jazdy trzeba się skupić na drodze a nie gberać w systemie , duży minus.
Trochę haczy. Problem przy ruszaniu pod górę parę razy przypaliłem sprzęgło na wstecznym.
Zawieszenie twarde. Beznadziejne montowanie amortyzatorów, na plastikowe spinki porażka . Przez 60 000 km 2 razy wymieniałem amory.Jestem pierwszym właścicielem.
Widoczność ok jak na wana. Dla mnie bez problemu.
Ok. Wszystko na miejscu .
Parują małe szybki z przodu ale większość samochodów tak ma, poza tym bez zastrzeżeń
Miejsca wystarczająco. Tylne fotele 3 rzędu tylko i wyłącznie na krótkie trasy. Mało miejsca nie wygodnie no i co najgorsze brak bagażnika.
Zdecydowanie brak 6 biegu , silnik aby ciągnął musi pracować na wysokich obrotach trasa Chorwacja 140 km bardzo hałaśliwy silnik jest to związane z dużymi obrotami silnika a co za tym idzie spalanie 12 -13 litrów.
Na początku ok potem z czasem zaczęły dawać osobie znać koła zmiennych faz rozrządu i spalanie skoczyło do 13 l
Co do ceny przeciętnie przy zakupie nowego można wydać nawet 120 000 z dachem panoramicznym który kosztuje prawie 7000 zł.Duży spadek ceny po paru latach no ale niestety Opel nie należy do klasy premium. Obecnie przymierzałem się do Zafiry C ale ceny i sposób wykonania ma się nijak do Zofi B. Porażka. Zmieniłem markę a szkoda bo Zafira C powinna być skokiem technologicznym a zrobili niewygodne niepraktyczne i drogie w zakupie ...
Rdzewiejące progi pod uszczelką. Listwa tylnej klapy ozdobna wypływająca rdza.Szklany dach zimą masakra wszystko się trzęsie i strzela. Tandetne plastiki i wykończenie bagażnika powinno być z materiału .
Przy 15 000 km wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu .Olej zalał silnik . Koła zmiennych faz rozrządu koszt 4000 zł Porażka . Amortyzatory 3 razy do wymiany .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

8,8