Ocena kierowcy - Opel Zafira B

Silnik 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM 103kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Auto kupiłem gdy miało 10 lat, egzemplarz sprowadzony z Reichu. Generalnie samochód jest praktyczny, można do niego dużo załadować, przestrzeń bagażnika jak w airbusie. Auto fajnie się prezentuje z zewnątrz, sylwetka broni się mimo upływu lat. Na plus układ jezdny, jest wg mnie dość responsywny i jak na takie auto daje trochę frajdy z jazdy, aczkolwiek pamiętajmy że to tylko Opel i szału też nie ma się co spodziewać. 140KM to chyba tylko z nazwy bo tej mocy wg mnie nie czuć w ogóle, zwłaszcza przy większym obciążeniu (4 osoby i więcej) silnik sprawia wrażenie jakby się męczył. Jednak nawet gdy jadę sam, brak mocy (zwłaszcza przy ruszaniu spod świateł) jest wyczuwalny. Z kolei na plus bezproblemowość i bezobsługowość tego silnika, wymieniam tylko olej i jeżdżę. Z większych rzeczy robiłem tarcze, zaciski oraz cały wydech (nie wymieniany od nowości, auto ma 18 lat) Potwierdzam problem ze słupkami ograniczającymi widoczność, zwłaszcza odczuwalny przy zmianie kierunku jazdy. Generalnie jeśli ktoś potrzebuje bezproblemowego auta, które pełni rolę niezawodnego przemieszczacza z punktu a do b to można polecić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,8