Ocena kierowcy - Opel Zafira B

Pablo1, 10 lat temu
Silnik 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Opel Zafira B 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Oczywiście przestrzeń, ale też trakcja jest zdecydowanie ponadprzeciętna.
Świetne auto dla rodzin 2+2 chociaż 2+3 tez dadzą sobie radę. W przypadku 2+5 bagażnika nie ma. Box na 600 L może nie rozwiązać sprawy. Poza tym żałuję, że dopiero teraz odkryłem Vany
benzyniaki są cichsze w mieście, ale przy prędkościach autostradowych moja Zafira robi się przyjemna nawet dla słuchania radia. Brakuje trochę mocy przy ruszaniu, ale potem moment obrotowy bierze się do roboty. W końcu to nie auto do wyścigów. W trasie przyjemnie wyprzedza się nawet na 5 biegu. Powyżej 3,5 tys łapie zadyszkę. To nie benzyniak. Trzeba się przyzwyczaić do zakresu 2-3 tysiące obr/min
wcześniejsza moja Honda była perfekcyjna. Tu nie jest źle, można nawet zaponieć w trasie że to oplowska skrzynia
prowadzi się bardzo pewnie, mam wrażenie że to sportowe auto, nie przechyla się na zakrętach (oczywiście w miarę rozsądku). Kompakty muszą uważać na krętej, bo jedziemy szybciej
duży minus za słupki. Trzeba przyzwyczaić się do \"wychylania\" przy włączaniu się do ruchu
Dla mnie świetna pozycja za kierownicą, fotel regulowany na wszystkie sposoby, twardy ale wygodny plus kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, trochę trzeba przyzwyczaić się do przełączników. Poza tym bardzo dobrze
Wydajna klima, nawiew bez zarzutu, szyby nigdy nie parowały. Dla mnie bdb
Doskonale jest w Fordzie S-max, w Zafirze nieco ciaśniej, ale to też mniejsze auto. Bagażnik perfekcyjny. 650L do szyby, do dachu z 1000. Na wakacje wystarczy nawet dla mojej ADHD rodzinki
na mieście nieco głośniejkszy od benzyniaków, słychać silnik. W trasie robi się przyjemnie. Można słuchać radia (cicho)
W trasie spalanie od 5,3 do 7 w zależności od obciązenia, prędkości, klimy, temperatury. Przy 140 na autostradzie 7,5. W mieście niestety 8,5-10. czasem nawet 11.(korki) Trzeba pamiętać, że w oszczędnej jeździe spustoszenie robi filtr cząstek stałych. Wypalanie co kilkaset kilometrów trwa kilka-kilkanaście minut. Wówczas chwilowe spalanie wzrasta do 25 litrów/100km
Niedrogi samochód zwłaszacza z drugiej ręki, chociaż trzeba uważać na przeszłość \"bezwypadkową\" Podobno usterki nie są tanie, ale póki co nie mam z nimi do czynienia. Trzeba pamiętać, że nie ma już nowoczesnych Diesli tanich w naprawie.
U mnie póki co perfekcyjnie bezawaryjnie, chociaż wcześniejsze moje Ople lubiły pokaprysić. Urwała się jedynie rączka do rozkładanaego siedzenia. Oby na tym się skończyło.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDTI ecoFLEX 110KM 81kW [l/100km]