Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

littlejacob, 10 lat temu
Silnik 1.0 i 50KM 37kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 106 II 1.0 i 50KM 37kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : To, że się nie rozleciał na drugi dzień po zakupie. Ale to akurat moja zasługa.
Silnik : wycieki oleju
Przeniesienie napędu : zapocenia półosi
Zawieszenie : tylna belka (nie jestem oryginalny)
Milion razy lepszy od komunikacji miejskiej, uratował mi tyłek przed długą i męczącą podróżą pociągiem na drugi koniec Polski i zawiózł mnie tam i z powrotem w jednym kawałku. Do tej pory spisuje się dobrze, mimo że ma mnóstwo wad.
Powolny, mułowaty, generalnie słaby. Spalanie na poziomie przeciętnym. W trasie nieco lepszy, aczkolwiek poziom hałasu wewnątrz jest wysoki.
Wyraźnie słychać przełożenia, drobne wycieki, które można zrobić samemu. Bieg wsteczny powinien mieć kołnierz, bo jadąc 140 km/h na piątce chciałoby się mieć jeszcze jeden bieg.
Porażający promień skrętu. Gdyby wersją bez wspomagania jeździłaby kobieta, miała by większe bicepsy od moich.
Duże szyby, wycieraczka na tył po prostu muszą zapewnić dobrą widoczność. Nie ma innej opcji.
Przydałoby się więcej miejsca.
Przy 140 km/h czuć rezonans, przy 160 km/h jeśli nic nie odpada to krwawią uszy.
Zadbany egzemplarz (tj. systematyczne wymiany oleju i filtrów oraz świec) spala mniej niż 7 litrów w mieście. Jeśli się nie dba spalanie diametralnie wzrasta nawet do 12. Zaskakująco niskie spalanie w trasie - załadowany na maksimum spalił mniej niż 5. Dzięki nowej gamie - niektóre oryginalne części można dostać za grosze. Niestety, za większość trzeba się wykosztować. Częste drobne usterki.
Testowany egzemplarz za 1600 złotych sprawdza się w codziennych dojazdach do pracy, a także jest dobry w podróży. Aczkolwiek mógłby mieć wygodniejsze fotele i nieco mocniejszy silnik, ponieważ kultura jazdy w Polsce jest na niskim poziomie - \"k...a, jedź szybciej tym g....m Peugeotem\".
Jak wspomniałem - mnóstwo drobiazgów które potrafią doprowadzić do szału.
Wyciek oleju okazał się na tyle poważny, że musiałem kupić uszczelniacz za 26 złotych. Jedynym mankamentem jest tylna belka, którą albo się wymienia, albo wymienia się od razu cały samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 50KM 37kW [l/100km]

7,4