Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

lechu, 11 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Tylna belka jest nie trwała a nowa kosztuje dość sporo więc przy używanych wiąże się to z częstą jej wymianą
Karoseria : Widocznie mój egzemplarz nigdy nie był garażowany bo podwozie na całej długości jest dość mocno strawione przez \"rudą\"
Przeniesienie napędu
Samochód fajnie się prowadzi silnik jak na swoją pojemność jest zaskakująco dobry, mało pali i w miarę wygodny ale tu jego plusy się kończą jest w nim głośno cały czas coś jest do zrobienia lub nie działa jak należy (tymczasowo jest spokój) w trasie jest... po prostu nie nadaje się na dłuższe wyjazdy poza miasto. Biorąc pod uwagę inne auta z tego roku i segmentu myślę że wypada dość dobrze ale biorąc pod uwagę cenę to niektóre egzemplarze są dość mocno przecenione i w takim wypadku są inne auta które mają lepszy stosunek jakość/cena (np. mój egzemplarz \"golas\" 2 lata temu kosztował 3700zł z rejestracją od niemca i było dość dużo do roboty zaczynając zabawę od tylnej belki która po 2 latach dość szybkiej jazdy nie jest już w dobrym stanie).
W samochodzie jest zawsze coś do zrobienia jak nie hamulce to zawieszenie (w tym bardzoo słaba jakościowo tylna belka) lub układ kierowniczy nie są to poważne usterki ale czas poświęcić trzeba. Po jakimś czasie dochodzimy do wniosku że konstruktorzy nie \"przyszli\" nam na pomoc przy projektowaniu tegoż auta dużo elementów jest dość uciążliwych w wymianie/naprawie.
Z silnikiem nie dzieje się kompletnie nic jest wytrzymały i ma dość dobrą kulturę pracy ale ze skrzynią jest już gorzej, szybko się zużywa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

Peugeot 106 II