Szukaj

Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV Facelifting

Stanisław, 1 dzień temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2016
Przebieg: 96 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Peugeot 2008 I SUV Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
4,71
8% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Silnik : Bezawaryjność
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Inne : Bezawaryjność
5,0
Całokształt
Samochód rocznik 2026 po lifcie przebieg 90000km .Niedługo po zakupie naczytałem się w necie głupot o awaryjności tego silnika . Te silniki grupa Stellantis montuje w Peugeotach , Citroenach ,DS Automobiles , Oplach a także w Toyotach .Gdyby to była prawda co wypisują niektórzy o tych silnikach przede wszystkim wiedzieli by o tym mechanicy a po drugie Grupa Stellantis poszłaby z torbami. Jeżdżę tym samochodem już rok czasu i oprócz paliwa i serwisu oleju nie wydałem ani złotówki. Samochód jest zadbany ,jak nowy mimo że ma już 10 lat. Poprzedni właściciel dbał o niego jak należy i widać wymieniał olej regularnie. Pozdrawiam
Wrażenia
5,0
Silnik
Niedługo po zakupie naczytałem się w necie głupot o awaryjności tego silnika z powodu pływającego paska rozrządu w oleju. Spanikowany pojechałem do mechanika i wymieniłem rozrząd. Mechanik był mocno zdziwiony że przy tak niskim przebiegu chcę wymieniać rozrząd, ale nasz klient nasz Pan. Mechanik jak to mechanik z nie jednego pieca jadł chleb i niejeden samochód naprawiał .Wytłumaczyłem mu czego się naczytałem i kazałem sprawdzić dodatkowo smok i przecedzić olej i sprawdzić czy niema zanieczyszczeń w postaci szczątków gumowego paska. Wszystko okazało się czyste. A ja przedwcześnie na darmo wywaliłem pieniądze na nowy rozrząd. Te silniki grupa Stellantis montuje w Peugeotach , Citroenach ,DS Automobiles , Oplach a także w Toyotach .Gdyby to była prawda co wypisują niektórzy o tych silnikach przedewszyskim wiedzieli by o tym mechanicy a po drugie Grupa Stellantis poszłaby z torbami. Jeżdżę tym samochodem już rok czasu i oprucz paliwa i serwisu oleju nie wydałem ani złotówki. Samochód jest zadbany ,jak nowy mimo że ma już 10 lat. Poprzedni właściciel dbał o niego jak należy i widać wymieniał olej regularnie. Ktoś kto pisze o takich problemach z tym silnikiem jest bajkopisarzem albo nie wymieniał oleju i zajechał silnik. Dla takich ludzi proponuję ruski czołg, tam nie ważne co i kiedy wlejesz i tak pojedzie tylko będą problemy z komfortem , ale to już inny temat. Pozdrawiam
4,0
Skrzynia biegów
Trochę krótka
5,0
Układ jezdny
5,0
Karoseria
Ładny nowoczesny design
Komfort
4,0
Widoczność
Z przody trochę za grube słupki
5,0
Ergonomia
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Bez zarzutu
3,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Po Peugeocie 3008 kupiłem tego, dla mnie za mało miejsca ,potrzebuję więcej przestrzeni.
5,0
Wyciszenie
Zadowolony
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Nie czytać durnych komentarzy to będzie taniej.
5,0
Stosunek jakość/cena
Piękne wykonanie i fajne bajery których nie ma w droższych markach w standardowych wersjach
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Bezawaryjność
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Bezawaryjność

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 82KM 60kW [l/100km]

Średnie zużycie
5,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
5,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
6,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
4,8
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Peugeot 2008 I SUV Facelifting

Skonfiguruj idealną ofertę z super finansowaniem

Zobacz więcej filmów