Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV

greg, 10 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 2008 I SUV 1.6 VTi 120KM 88kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : rewelacyjna skrzynia biegów, wspomaganie kierownicy i jakość wnętrza.
autko jeźdźi bardzo dobrze, fajnie przyspiesza, jest nieźle wyposażone z rewelacyjnym wnętrzem. Siedzi w nim rewelacyjnie, wygodnie i miło. w porównaniu z moim poprzednim autem może nieznacznie mniej jestem w fotelu stabilny, ale za to jest w nim idealne podparcie kręgosłupa
Autko ma na razie od miesiąca, przejechałem niecały 1000 km, zatem jeszcze trudno coś powiedzieć. Mogę tylko wspomnieć o tym, że na biegu jałowym slyszę ledwo dosłyszalne drgania czegoś. Drgania te ustępują po wciśnięciu sprzęgła. Nie wiem co to jest, ale nie jest to szkodliwe, w najblizszym czasie podjadę do salonu zapytać, co to jest.
Dzieła bardzo precyzyjnie, lekko wchodzą biegi, jest fajnie zestrojona, elastyczna
W porównaniu z oplem astrą H kombi czuję różnicę w stabilnosci w zakrętach, wydaje się mi , że opelek był bardziej stabilny. Ale był dłuższy i niższy i cięższy, co zapewne robiło różnicę. Nie szarżowalem jeszcze 2008, zatem nie wiem, jak sprawdzają się wszystkie układy wspomagające w takich sytuacjach, być może wsparcie układów ja odczuwam jako mniejszą stabilność. Jeśli chodzi o wpspomaganie kierownicy, to czysta przyjemność, lekutko i bezproblemowo sobie manewruję autem, no i ma dużo lepszy skręt niż opelek
Siedzi się z przodu super. Z tyłu osobiście drażni mnie pomiędzy pasażerami ten próg, sądzę, ze w aucie takiej klasy powinna być płaska podłoga, tak jak w 3008 czy C4 picasso. Ale poza tym jest wszystko super, z tyłu siedzi się też dobrze na fotelach, jest dobre radio z usb (2 wejścia), nagłośnienie itp
Nie mam na co narzekać, pod maską też mnóstwo miejsca i dobry dostęp do żarówek, akumulatora, uzupełnienia płynów
wszystko działa super, mam dwustrefową automatyczną klimę, szybko i skutecznie działa. Odparowanie szyb natychmiastowe. Szkoda, że nie ma specjalnych nadmuchów na drugi rząd siedzeń. ale rekompensuje to automatyczny nawiew, który sprawnie rozprowadza temperaturę po całym aucie
W sam raz, mówię na podstawie mojej rodziny, która jest średniego wzrostu.
Bardzo dobre, dopiero powyżej 130 km/h jest głośniej w kabinie
na razie średnio spala mi 7,0 l/100, przy czym 2/3 dystansu pokonywałem spokojnie, ale jednak na odcinkach bardzo krótkich, w zasadzie można powiedzieć, ze miejskich. Pozostała część to trasa raptem kilkunastokilometrowa.
Auto warte tych pieniędzy
jak już wspomniałem, tylko coś mi "bzyczy" na biegu jalowym, po wciśnięci sprzęgła dźwięk ten zanika.
brak, i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]