Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV

Silnik 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Peugeot 2008 I SUV 1.6 BlueHDi 120KM 88kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne
Auto ładne, ekonomiczne ale nic poza tym.
Dynamiczny, bardzo ekonomiczny 4.6 na trasie. Nie odczuwał obciążenia nie było znaczenia czy 1 osoba czy komplet pasażerów.
Jak to SUV klasy "B" ;)
Dobra wieczność do przodu, strasznie duża martwa strefa w bocznych lusterka, po zmianie z kia ceed na 2008 ciężko było się przestawić, ze 20 razy nie zauważyłem auta w martwej strefie, teraz za każdym razem przy zmianie pasa oglądam się za lewe ramię bo nie widać było auta w lusterku.
Wentylacja ok klima ok do czasu aż przestała działać, po 3,5 roku i 50 tyś km.... brak regeneracji kompresorów (za nowy model) byłem zmuszony kupić oryginał 3 tyś zł plus chłodnica skraplacz itp zaraz po gwarancji;)
Przód ok tyle tyko że ja mam 168cm więc chyba wszędzie było by dobrze;) ale na dłuższych trasach doskwiera ból nogi, pleców itp. Z tyłu mało miejsca. Aczkolwiek pojechaliśmy w 4 dorosłe osoby do Hiszpanii 2,2 tyś km i daliśmy radę;)
Nie jest źle jak na "SUV-A"
Ceny spoko ale trwałość poniżej jakiekolwiek krytyki.
Przy 33 tyś tylne tarcze i klocki !! 45 tyś km przednie tarcze i klocki. Pomimo naprawdę spokojnej jazdy. Teraz mam ATE tylne i 85 tyś km i nadal w dobrym stanie.
Hmm.... po 42 tyś czujnik abs w tylnim kole, przy 47 tys przednia pólosi (niestety nie ma tu przegubu tylko cała półoś w serwisie peugeota 1,5 tys zl za regenerowaną), po 50 tyś km klimatyzacja(4,5 tys zł łączne koszty) przy 52 tyś km łożysko amortyzatora, przy 83 tyś pompa adblue (wymiana razem ze zbiornikiem bo tylko tak się da 5 tyś zl), auto garażowane, bardzo spokojna jazda, dla porównania wcześniej miałem kia ceed z 2010 roku 1.4 90 KM (muł straszny) ale 90 tys km zrobione i do wymiany łącznik stabilizatora koszt 80 zł. Naprawdę polecam to małe francuskie autko.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 BlueHDi 120KM 88kW [l/100km]

5,6