Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

infofundacja@wp.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1996
Peugeot 205 II Hatchback 1.0 45KM 33kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
jak dla mnie jest to auto na 6! jestem mlodym kierowcą lecz wiem jak dbać o auto. nie zawiadlo mnie ani razu - jezeli sie cos działo to samo przechodziło - to auto z duszą i ma czasem zły dzień ale bardzo żadko!!!!
4 biegowa skrzynia ale daje bardzo dobre przyspieszenie na 4 od 80do100km/h
krotkie przelozenia - pewnie wchodzi - czasem wstecz nie zaskoczy
jest dobry na polskie drogi - auto jest lekkie wiec trzeba uwazac na wjazdy do kaurzy z predkoscia ok 90km/h - pozatym dobrze trzyma sie drogi
samochod ma sciety tyl - ale widocznosc z tyłu est super. z przodu duża szyba!
auto z 1995 r na tamte czasy bylo super ale teraz terz wiele osub dostrzega pozytywy
przy -22stopniach mrozu auto nagrzewa sie w kilka min. ma w silniku przelaczany nawiew - ustawiamy go na lato, 0 stopni, - 10 i silnik sam wie jak szybko ma sie grzac!!! w lato terz dobrze dmucha!!!
jezdze nim 2 lata - czasem wsiadam do NEXI ojca i... jest mi ciasno - nogi wala o obudowany kokpit - w 205 jest durzo miejsca na nogi, kolana, z tylu wiecej niz w NEXI!!!
przy cienkich poszyciach jest ok przy 90km/h powyzej juz silnik slychac ale to dlatego ze brakuje mu 5 biegu
paliwo 7 na 100l w miesie - 6l na trasie (od 2 lat nie zwiekszylo sie zurzycie paliwa!/na przegladach nic nie musze poprawiac/naprawy: 205 ma to do siebie ze jak np pęknie swożeń to kupuje się cały wachacz - pierwsze wyścigowe auta więc: wymieniasz całość i jedziesz dalej nie tracąc czasu!
czasem czesci kosztuja ale kupie regenerowana i starcza spokojnie na 2/3 lata!!!
duzy snieg na wsi u babci - 20 wiatr oblodzenie: szyby nie paruja, jest cieplo, nie slizgam sie (napęd na przód), w lato sie nie grzeje! starsze auta są robione niezawodnie!!!!
gażnik: każdy mechanik chciał dawać nowy... dolałem przeczyszczacza i działa równo! zadnych powazych usterek!!! czasem zamiki zamarazja w zime.
Peugeot 205 II Hatchback