Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

kajo80, 18 lat temu
Rok produkcji 1990
Peugeot 205 II Hatchback 1.0 45KM 33kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
Auto tanie w zakupie tanie w eksploatacji [paliwo]. Posiada ocynkowane blachy co w naszych warunkach atmosferycznych jest szczególnie ważnym atutem. Trzeba wziąść pod uwagę że niejest to młode auto, ale jak na staruszka [mój ma dziś 16lat] jest wystarczająco dobry i godny polecenia. Polecam wszystkim, szczególnie osobą młodym lub kobietą.
przydał by się 5 bieg.
dobrze się trzynma drogi, fajnie wchodzi w łuki i zakręty. Posiada dośc dobre chamlce. Ogólnie dobrze się prowadzi.
Wręcz idealna - polecam przestraszonym kobietą, które lubią widzieć całę auto do okoła.
trochę za nisko jest radio przez co jest go trodno obsługiwać podczas jazdy. Inne włączniki i przełączniki są ulokowane w dostępnych, dogodnych dla kierowcy pozycjach - obsługa nie sprawia problemów.
W moim autku bardzo dobre. W zimie nie mam efektu zaparowanych szyb. Ale przydały by się nawiewy w centralnej konsoli [nawiew ciepłego powietrza na prawą dłoń].
Zprzodu bardzo dużo - więcej niż w autach wyższej klasy ze względu na małą konsolę. Z tyłu trochę mniej; ja mam 190cm wzrostu i mi jest ciasno, ale w końcu to jest małe autko.
jest cicho, wystarczająco cicho. Jak się nadepnie na gaz to pomimo małej mocy silnicek się odzywa fajnym mrukiem małego LWA.
Bardzo oszczędny pojazd. Na trasie [zimą] nie więcej niż 6l/100km podejżewam że latem będzie to jakieś 5-5,5l. W mieśncie około 7-7,5l/100km [zimą]
czasem dobiega dźwięk kołyszącego się wydechu.
narazie nie zanotowałem - jeszcze mnie nie zawiódł - o auto trzeba dbać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

7,4