Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

bobik@onet.pl, 23 lat temu
Rok produkcji 1990
Peugeot 205 II Hatchback 1.1 49KM 36kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
jestem bardzo zadowolony z tego auta, biorac pod uwage to ze wiele rzeczy robie w nim sam, co z reszta sprawia mi ogromna przyjemnosc, gdyby nie fatalne polskie drogi byloby idealnie. koszty czesci, zdaja sie zaprzeczac opinii o tym ze czesci do francuzow sa drozsze niz do np niemcow... auto zdecydowanie przeznaczone dla 2 osob... no moze z tylu dzieci
jak na taka pojemnosc extra! poza tym bardzo mily dzwiek sinika (to nie tylko moja opinia)
wg mnie zestopniowana dobrze, tylko cos mi jedyneczka zgrzytnie czasem.. pewnie synchronizator
nei wiem jak byloby na dobrych drogach, ale na naszych polskich autko dostaje w kosc, wymienialem juz wahacze po roku eksploatacji, kozst jednego ok 170 zl
swiatla doskonale, spryskiwacze daja dobrze, wycieraczki ok
szczerze mowiac znacznie lepiej to wszystko chodzi niz np w 5 letnim fiacie uno ;-) i jest znacznie lepiej pomyslane wg mnie
troche dlugo sie nagrzewa, jakies 10 min, poza tym uwazam ze swietnie pomyslane regulatory
wiadomo jak to w malym aucie, ale nie czuje sie zeby bylo ciasno
mam cos z lusterkami, dmucha mi przez nie, gdyby wymienic to przy 120 km/h powinno byc jeszcze znosnie, chociaz silnik mimo milego dzwieku troszke za glosny takie mam wrazenie
na trasie pali jakies 7 litrow, w miescie trudno mi powiedziec
blaszka w idealnym stanie mimo 10 lat, silniczek chodzi jak zegarek zawsze zapala (raz sie zdarzylo chyba przez gorsze paliwo, ze nie chial zapalic bo swiece sie zasyfily), wnetrze dosyc solidne zdecydowanie lepiej wykonane niz np w fiacie UNO 5 letnim
na razie poszedl pasek alternatora, przekaznik pompy paliwa nie stykal, poza tym nic sie nie dzieje
nie wystapily zadne powazne, no moze z wyjatkiem zardzewialych przewodow hamulcowych, ale to ze staroci
Peugeot 205 II Hatchback