Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

pazimoto@poczta.onet.pl, 23 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot 205 II Hatchback 1.1 49KM 36kW 1987-1998 - Oceń swoje auto
Generalnie auto spisuje się b.dobrze, troszkę płynie na zakrętach, silnik ma świetną dynamikę, idealny na miasto, jedno z najbardziej udanych francuskich aut. Myślę, że 206 nigdy nie dorośnie starszemu modelowi do pięt.
Wyrobione(troszkę) popychacze zaworów dają o sobie znać(stuki). Generalnie wysoka kultura pracy, dość elastyczny. Silnik znakomity do tak małej budy. Samochody tej klasy nie mają ze mną szans na drodze !
Troszkę głośno pracująca i niezbyt lekko pracująca dżwignia zmiany biegów. Mogłoby być lepiej ale nie ma co narzekać, w końcu to taki francuski "maluch"
Elementy wymagający zbyt częstego serwisowania/wymiany. Nie jest żle, ale mogłoby być lepiej
Idealna, nic dodać, nic ująć!
Bez zastrzeżeń.
Zbyt długie nagrzewanie nagrzewnicy.Może to wina zbyt kiepskiego termostatu. Przy jeżdzie w więcej niż dwie osoby w niskich temp. szyby mają dużą tendencję do szybkiego parowania, co w dużym stopniu wpłuwa na widoczność.
Pasażerowie nie powinni mieć powodów do narzekania. To samo dotyczy kierowcy-Francuziki świetnie wygospodarowali miejsce. Porównywalnie jest np. w Audi B3, chociaż w Peugeocie można dostrzec więcej przestrzeni na tyle
Silnik pracuje raczej cicho, jednak we wnętrzu auta powstaje efekt "turbulencji", tzn. niekontrolowane szumy od naporu powietrza/problem z lusterkami. W porównaniu do np. Golfa II, Peugeot wypada bardzo słabo.
Samochód nie bierze oleju, Spalanie 6-9 litrów/przy bardzo dynamicznej jeżdzie potrafi nieżle wychlać. Ogólnie O.K.
Jak wyżej : Żabojady pokazali klasę
Nie wiem dlaczego 205 została uznana przez fachową literaturę motoryzacyjną za jedno z najbardzej awaryjnych aut. Pewnie osoba je testująca jeżdziła egzemplarzem z 1987 roku po licznych crash-testach i stąd te opinie. Moje autko rzadko wymaga ingerencji mechanika
Absolutnie żadnych ,mimo że zrobiłem nim już blisko 60 tys.km przez 2,5 roku
Peugeot 205 II Hatchback