Ocena kierowcy - Peugeot 205 II Hatchback

mirowski.m@pg.com, 20 lat temu
Rok produkcji 1988
Peugeot 205 II Hatchback 1.1 54KM 40kW 1987-1990 - Oceń swoje auto
Po 200kkm z tego 15kkm na LPG silniczek mocno kopci. Remont nie karkuluje się, więc chyba wymineię na używany 1,4. Auto nie rdzewieje, za wyjątkiem błotników przednich, które wymieniane były po stłuczce, kilka lat temu. Ogólnie jestem b. zadowolony z tego autka.
Jeżdżę nim 8smy rok i sam przekręciłem 130kkm. Na taki przebieg to nie można chuba grymasić. Zacżął kopcić i chyba jego dni są już policzone. Zmienię chyba na 1,4
Grzechoczą łożyska wałka głównego, ale z biegami, żadnych kłopotów
Co 2 - 3 lata muszę wymieniać wahacze?! Półosie napędowe nie były jeszcze zmieniane, wjątek - manżety
Spora powieszchnia szyb.
Myślę o wymianie foteli przednich, może od Rowera? POprzejechaniu 200 - 300km czuję w plecach.
Mogło by być bardziej wydajne i ciche.
Jak na tak niewielkie auto, to rewelacja. Nawet z tyłu, po odsunięciu foteli na maxa, można się całkiem ładnie zmieścić.
Bez przesady: ))
Benzyna _ 6,5 - 7 l. LPG _ 7 - 8,5 l. jeżdżę głównie po mieście. Naprawiam sam, częsi - mam kilka wypróbownych, tanich sklepów
Moim zdaniem OK.
Raz, padła cewka zapłonowa. Po założeniu LPG, co jakiś czas muszę przeregulować wolne obroty (najprostrza i najtańsza chyba insalacja 1200 PLN). Wymina simmeringów na wale i rozrządzie.
Tylna belka, czop prawy, Naprawa koło 400 PLN, zdectydowałem się na kupno używanej, 300 PLN. Prawie nowe szczęki ham. i bębny.

Usterki Peugeot 205 II

Peugeot 205 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu