Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek malutki,ale idealny do miasta- w zakresie małych predkosci smiga jak szalony,zas wystarczająca kultura pracy w połączeniu z miare dobrze zestopniowana skrzynia potrafi dac frajde z jazdy.
Fajne autko. Uwielbiane przez kobiety i chyba słusznie: łatwe w obsłudze a do tego fantastyczny design gwarantuje, ze sylwetka jeszcze długo sie nie zestarzeje. Dość komfortowe, w miare poprawnie wykonane.Niemal idealne do ruchu miejskiego, na trase(szczególnie z tym silnikiem)raczej sie nie nadaje. 206-stka boryka sie z pewnymi problemami (patrz niżej) ale są one raczej drobne i nie nadwyrezaja zbytnio domowego budżetu. Idealnym zestawieniem byłoby: silniczek 1.1 + bardzo bogate wyposażenie + MIASTO.
Silnik (a raczej silniczek) wprost stworzony do miasta; zrywny, bardzo łatwo wkreca sie na obroty- do 80-90 km/h naprawde \'daje rade\',powyzej niestety mocy praktyczne nie ma. Do miasta w zupełności wystarczy,nie polecam zaś dalekich podrózy (ewentualnie krótkie wypady poza miasto,wyprzedzanie tirów raczej odpada).Kultura pracy zadowalająca.
Ciekawa praca skrzyni: niby jakoś chaczy i głośno pracuje ale biegi wchodzą dość precyzyjnie, słowem :jest OK. Piatka troszke \'za daleko\' ale w mieście rzadziej uzywana.
Przyzwoity komfort jak na klase B, ładnie wybiera nierówności. Elementy zawieszenia dośc długo dzielnie znoszą dziury polskich dróg-pierwsze ingerencje w przednie zawieszenie dopiero po 6 latach (dość dobre i tanie zamienniki, w ASO duuużo drozej).
Małe auto + duże powierzchnie szyb = dobra widoczność. Do przodu i do tyłu bezproblemowo.
Mało schowków, sterowanie szybami pomiedzy przednimi fotelami, brak wzdłuznej regulacji kierownicy i moze jeszcze pare drobiazgów. Ogólnie nie jest żle,choć nowoczesna konkurencja potrafi znacznie więcej. Osobiście brakuje mi elektrycznej regulacji lusterek( polecam rozejzec sie za bogatszymi wersjami wyposazenia).No i jeszcze kwestia drzwi. Mój model to 3-drzwiówka: wygląda świetnie ale na zatłoczonym parkingu nie jest ciekawie. Wersja 5-drzwiowa ma znacznie krótsze przednie drzwi, do tego ułatwiony dostęp na tylną kanapę.
To najwieksza wada peżocika. Nie wiem, byćmoze trafił mi sie jakis felerny model(nie mam klimy), ale nie jest dobrze. Ogrzewanie OK-szybko i sprawnie. Za to wentylacji praktyczne nie ma , pierwsze dwa poziomy natezenia prawie nie działaja. W lecie trzeba uchylać okna.Ale najgorzej jest jesienią-nie moge poradzić sobie z zaparowanymi szybami. I nic nie pomaga,nawet czesta wymiana filtra p.pylkowego. Ewentualnym poszukujacym radziłbym gruntownie przetestować system wentylacji lib rozejrzec sie za klimą.
Sporo miejsca z przodu, z tyłu jak to wklasie B-dwoje pasażerów spokojnie wsiądzie. bagaznik wystarczający na co dzień.
Bez zarzutów. przy wymianie tłumika rozwazyc należy doinwestowanie w oryginalny, bowiem niektóre zamienniki potrafią być dziwnie głośne.
powiem krótko; w ASO jest drogo,bardzo drogo. W stacjach nieautoryzowanych koszty są na normalnym,przyzwoitym poziomie. Zdarzaja sie drobne usterki- dobrze miec odłozone gdzies w szufladce 300-400 zł na rok na nieprzewidziane wydatki, jesli sie nie przyda to pod koniec roku zostanie na jakis miły prezencik :) co do spalnia, jest Ok. Nie sprawdzałem dokładnie zuzycia (brak komputera) ale mysle ze po miescie nie przekracza 8L. Z praktyki, bak wystarcza przy intensywnej jezdzie po miescie na jakies dwa tygodnie, zas przy jezdzie praca-dom nawet na miesiąc (no,ale to zalezy oczywiscie od pokonywanych odcinków)
Dory samochodzik zarozsądną cene. Konkurencja jets o wiele nowoczesniejsza i oferuje duzo wiecej za to jest drozsza w zakupie i eksploatacji. Jesli uzywany, to warto poszukać model lepiej wyposażony(klima, elektryka) i z niezadużym przebiegiem, dozucic jakies 1000zł za jakies ewentualne niedociagnięcia i cieszyc sie przez pare lat bezproblemową eksploatacją.
Przepalający sie tłumik(mam juz chyba trzeci); zacinajace sie prowadnice foteli i system odchylania oparć(tania naprawa,ewentualnie zabawa ze srubokretem); elektronika-u mnie padł obrotomierz, skonczyło sie niestety na wymianie zegarów( 300zł w aprzyjażnionym warsztacie, w ASo 1900!!). Poza tym wymiana czesci eksploatacyjnych (klocki,filtry, wahacze itp. -tanie i dobre zamienniki)Przepalone zaróweczki w konsoli środkowej(podjałem sie wymiany osobiście, rozebranie i złożenie pół deski zajeło pare godzin ale całkowity koszt to jeden złoty-dwie zaróweczki)
Falujące obroty- błąd komputera( po diagnostyce samo sie naprawiło!. Wyczerpany akumulator, ale po 9 latach chyba miał prawo :)

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu