Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : a nawiasem mówiac nic mnie nie zaskoczyło---a nie przepraszam oczywiscie zawodnosc tego ladnego auta.Uno w porównaniu to tego g....a to super autko
Mimo ,że juz nie jestem włascicielem postanowiłem podzielic sie moimi opiniami.Kupowałem te auto kierujac sie wygladem,nie miałem neta zeby wejsc i poczytac opinie-za 37,tys z salonu spodziewałem sie czegos innego.Niestety Non stop cos,ale człowiek madry po szkodzie-ja nigdy auta ze znakiem lwa nie kupie-WYLECZYŁEM sie dosc szybko--rozumiem jakby auto było po wypadku,np.sprowadzone,lub z wiekszym przebiegiem ALE NIE NOWE-jedno wielkie g...pozdrawiam
silnik 1,1 przecietnie radzi sobie z tym autem---powiem tyle jezdzi , ale nic poza tym.Nie wspominajac o wymianach wtryskók paliwa(norma w 206)osiagi takie jak w uno 1,1 litra
mało precyzyjna---po wyjechaniu z salonu bylem zawiedziony.Jadac na piątym biegu puszczajac lekko gaz,zaczyna szarpac skrzynia ,cos w niej puka.Od nowosci ten typ tak ma --w wczesniejszych autach tego nie było.Poza tym oki
w miare dobrze znosi koleiny,ale wachacze oraz inne elementy zawieszenia nieco gorzej. Zuzywaja sie jakby były z modeliny .Mechanik powiedział ze te 206 tki tak maja---jazda dobra tylko do chwili kiedy nie zacznaja walic sworznie i tulejki w wchaczach-niestety niewymienne--tylko kupno całych wachaczy.
dobra,bez zastrzezen
oki
równiez nie mozna narzekac-wersja bez klimy
mam 1,83,jezdzlem głownie sam,nikogo nie woząc z tyłu,przy wysunietym fotelu do tylu na brak miejsca nie narzekalem
srednio
nie mierzyłem-tankowałem i jechałem ale około 7,7,5 litra głownie miasto
jak wyzej ---cieniutko--auto tak usterkowe powinno sie wycoofac z produkcji albo conajmniej wyeliminowac powtarzajace sie wady samochodu,Ale po co, Serwisy tez musza zyc ,szkoda ,z e kosztem naszych nerwów pieniedzy straconych i drogocennego czasu.DO glowy by mi nie przyszło ,ze produkuja takie łajno za tyle kasy
kupiłem w salonie nowe,1 własciciel:psuje sie prawie wszystko:nonstop przepalajace sie zarówki,przód i tył(problem z wyciagnieciem zarówki),zacinajace sie fotele-jak sie go rozłozy to nie mozna go złozyc(serwis sie smieje)ale wady nie wyeliminują,wycierajace sie koło kierownicy(lancer miał 200tys km i tego nie było,uno 70tys i tez nie było,trzeszczace plastyki zima bardziej ale latem też słychac-pewnie o czyms zapomniałem bo pisze to z biegu to co pamietam na obecna chwile.
zaskakujaco szybko zużywajace sie wachacze mimo tego ,ze jezdżeone ostrożnie,omijałem studzienki a waczacze,stabilizatory wytrzymuja 15 tys.km,psujace sie wentylatory chłodnicy(kiedys wystraszylem wójka jak sie właczyl w korku (chodził jak f 16),pekajace chłodnice i cholowanie bo silnik zagrzejesz,wymiana wtrysków paliwa na cylindrach ,Rozumiem przebig 100,150 tys,kilometrów ale nie 30,45,60 tys

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

7,9