Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

elmario29, 12 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo że to malutki motorek,to nawet daje radę,minimalne spalanie,trwała i bezobsługowa jednostka,do normalnego użytkowania wystarczy,oczywiście nie dla \"rajdowców\"Sam poprzedni jeździłem audi A4 2.6 quattro,tak że to przepaść.
Układ elektryczny : to jedna ze słabszych stron tego modelu
Zawieszenie : za słabe na nasze drogi,należy uważać na tylną belkę
Karoseria : śladów korozji brak,ale jak dla mnie dziwne pasowanie elementów
Słyszałem dużo złego o tym modelu,a już o francuzach to niestworzone historie,ale postanowiłem zaryzykować i teraz mam mieszane uczucia.bo niby to żaba i boryka się ze swoimi słabościami,ale dość dobrze się nim jeździ,nawet sporo miejsca jak na te gabaryty,ale za to bagażnik to już porażka,na torbę i plecak.
Silnik pracuje jak w kosiarce do trawy,słaby i bez przyśpieszenia,ale za to łatwo zapala i mało spala,tak w mieście jak i poza nim.
Mimo że nie ma luzów na drążku zmiany biegów,wymieniony jest olej to zmiana biegów jest prawdziwą walką.Żeby włączyć pierwszy bieg przy wolnym toczeniu to trzeba opracować najpierw własną strategię.
Prowadzi się nawet nawet,zbytnio nie można narzekać,poza dość słabym jak na nasze drogi zawieszeniem,ale u nas to nawet gazik nie daje rady.
Widoczność jest zadowalająca,do przodu i na boki jest ok,trochę duży martwy punkt przez szeroki tylny słupek,ale trzeba się przyzwyczaić
Nawet dość dobrze wszystko jest rozmieszczone w tym autku.Wszystko jest na swoim miejscu,w miarę dostępne,za to do schowka można sporo zmieścić.
Jako że nie posiada moje autko klimy,to napiszę o ogrzewaniu.To mocna strona tego auta,grzeje jak szalony,a na postoju to już na maksa ustawione ogrzewanie i nie da się tego wytrzymać.
Auto mimo że rejestrowane na 5 osób,to raczej jest czteromiejscowe i to dla osób do maks 175-180cm wzrostu i to nie na dłuższą trasę,a najlepiej to dwoje dorosłych i dwoje dzieci.
Wyciszenie nie jest mocną stroną tego modelu,dość przeciętne wyciszenie wnętrza,z zewnątrz dochodzą paskudne dźwięki.
Spalanie tego silniczka jest wręcz rewelacyjne,pod warunkiem że kierowca nie ma aspiracji rajdowych,bo i nie bardzo jest czym poszaleć,ekonomiczna jazda i zmiana biegów przy 2500-3000 obrotów i sukces w zasięgu ręki.
Jak za te pieniądze i lata produkcji plus wyposażenia jakie są w ofercie to jest na prawdę propozycja warta przemyślenia
Tutaj to już by można napisać prawdziwą epopeję,drobne usterki potrafią doprowadzić do furii,każdego dnia jest zapewniona jakaś atrakcja w postaci mrugającej kontrolki,coś tam piszczy coś świszczy itd...Trzeba się przyzwyczaić
Jak dotąd nie napotkałem poważniejszych usterek,ale sporo o tym słyszałem.Taką najpoważniejszą usterką była zerwana taśma przy przełączniku zespolonym=brak klaksonu i świecąca kontrolka air bag

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

5,6