Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : brak rdzy
Zawieszenie : niska trwałość, ale tanie części
Układ elektryczny : raz miałem problem z zamykaniem szyb
Idealne auto do miasta. Charakterystyka silnika i skrzyni jest tak dobrana, że do tego środowiska najbardziej się nadaje. Na dłuższych trasach jest już gorzej. Dwie osoby na wakacje się tu zapakują. Wyprzedzanie - koszmar
daję 3, ponieważ auta raczej używam na trasie, a tu silnik pozostawia wiele do życzenia. Poważnych awarii brak. przez 16 lat wymieniłem jedynie dwa wtryskiwacze.
daję 4, ponieważ charakterystyka skrzyni jest dobrze dobrana do jednostki napędowej. Poza tym biegi wchodzą dość ciężko. Wsteczny bardzo ciężko. Skrzynia bezawaryjna
Jeśli zamienniki to tylko markowe. Najlepiej od dostawców na pierwszy montaż. Po zastosowaniu markowych części zawieszenia auto wytrzymuje 50-60 tys km bez remontu. Belka skrętna wytrzymuje kolo 90 tys km. Nie jest źle. Hydrauliczne wspomaganie kierownicy przekazuje kierowcy każdą informację o drodze. Prowadzi się pewnie. Szybko pokonywane zakręty nie stanowią wielkiego problemu. Czuć jednak podsterowność.
Hmmm... Przydałaby się klimatyzacja i podłokietnik :) Zawieszenie raczej wytłumia większość nierówności. Widoczność dość dobra, ale opadająca maska może utrudniać parkowanie dla mniej obeznanych kierowców.
Jak dla mnie prawie idealnie. Fotel da się regulować na wysokość. Schowki super. Za popielniczką jest idealne miejsce na fajki i zapalniczkę. Smartfon ma swoje miejsce na półce po stronie pasażera. W drzwiach można umieścić butelkę 0,5l (zakręconą). Problem stanowi kawa. Jedynie miejsce dla niej to otwarty schowek po stronie pasażera. Jeśli jeździ się samemu, to problem znika.
Mały silnik - krótki czas nagrzewania. Po 5km robi się ciepło.
(Patrz ergonomia) Dużo ciekawych schowków. Jeśli kierowca ma 175cm wzrostu, to za nim może w miarę wygodnie usiąść dorosła osoba.
Kiedyś chyba było. Powyżej 3000 obr/min polecam radio 4x52w
Policzyłem sobie średnie spalanie z ostatnich 2 lat i nie jest najgorzej. Średnią jaką uzyskuje w codziennej jeździe to 6,7l/100 (20%miasto, 80% droga krajowa) przy "dynamicznej" jeździe. Najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać na trasie to 5,67l/100km przy bardzo spokojnej jeździe. Najgorzej jest na autostradzie i drodze ekspresowej (mnie się udało uzyskać 9l/100km, ale wydaje mi się ze do 10 da się dojść). Dane wziąłem z wyliczeń z bieżących tankowań.
cena - mała. Jakość - podobnie jak cena. Plastiki wyglądają tandetnie, ale są dobrze spasowane. Auto małe i ze słabym silnikiem rehabilituje się małym spalaniem i kosztami serwisowymi. Brak awarii unieruchamiających auto. Czasem elektryka płata figle, ale nie jest to nic skomplikowanego.
- mało trwałe zawieszenie - drobne problemy z elektryka - problem z wiatrakiem chłodnicy
Co to są poważne usterki?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

7,1