Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

endens, 20 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Dobry samochód dla dwóch osób,awaryjnie czterech,ładna linia(szczególnie podoba się kobietom).Z tym silnikiem do spokojnej jazdy OK,jednak przydałoby się parę KM więcej szczególnie w czasie wyprzedzania.Awaryjność jak na samochód francuski do przyjęcia.
Nie oszukujmy się,zdecydowanie za słaby dla kogoś oczekującego dynamicznej jazdy.Do spokojnej jazdy bez szaleństw,z wielkimi bólami można zaakceptować.Pali 5,5-6 L przy 100-110km/h w trasie,po mieście nie liczyłem.
Do zaakceptowania,choć przy tym silniku i skrzynia nie pomoże :-(
Wcześniej jeździłem Meganką i moim zdaniem 206 jest trochę twardsza,ale to nadal "francuz"
Z minusów to duży przedni słupek ograniczający widoczność,poza tym OK
W porządku,nie mam uwag
Działa bez zastrzeżeń
Z przodu Ok,sporo miejsca,ale z tyłu masakra,przy maksymalnie odsuniętych fotelach przednich nie da się tam siedzieć.Jeśli podróżować 206 z tyłu to chyba tylko za karę :-).Nie oszukujmy się,to nie jest autko rodzinne.
Szum powietrz,silnik,zawieszenie-głośno.Peugeot mocno zaoszczędził na materiałach wyciszających w 206.
W trasie 5,5-6,miasto nie wiem(nie liczyłem).Co do cen serwisu to płatne przeglądy przede mną,więc o cenach na razie mało wiem,ale z tego co tu przeczytałem,to wnioskuję,że zostawię w serwisie trochę kasy
Mam wersję 5d 1.1 X-LINE(2 poduszki,elektryczne szyby z przodu,centralny zamek,wspomaganie,światła przeciwmgielne).Według mnie cena jest dobrze skalkulowana w stosunku do wyposażenia.Tylko cały czas mnie nurtuje dlaczego Peugeot oferuje tylko 1 rok gwarancji.
Padł włącznik kierunkowskazów(wymienili na gwarancji bez szemrania),stuki w zawieszeniu(dopiero jadę do serwisu,więc zobaczymy),w zimie świrował centralny zamek(nie otwierał się z pilota,zdarzyło się ze dwa razy,zdążyłem zapomnieć)
Na razie nie ma i oby tak zostało
Peugeot 206 Hatchback