Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Maciej ze Szczecina, 18 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Autko wdzięczne, ładna linia, ale moim zdaniem raczej dla kobiety ze względu na delikatność.Przy takim silniku (1.1) dobre do miasta,ale wyprzedzanie TIRa na trasie to raczej niezbędna redukcja do 3 biegu.Bardzo ekonomiczne na dalsze wypady przy założeniu,że jazda jest na poziomie 110 km/h.
Jak na pojemność 1.1 czyli auto typowo miejskie nie można narzekać.Nie najlepsza elastyczność, ale trzeba po prostu nauczyć się tego motoru.
Głośny i mało precyzyjny mechanizm.Po przebiegu 121000 km z powodu awarii mechanizmu różnicowego musiałem ją wymienić.LAĆ TYLKO OLEJ 75W80!!!
Tylko ze względu na niewymienne sworznie wahaczy które na naszych drogach siadają co 2 lata i niewdzięcznemu rozwiązaniu tylnej belki skrętnej (polecam profilaktyczną wymianę łożysk na tylnych wahaczach co 50 -60 tys. km). Poza tym ok, pewnie na zakrętach.
Słupki A (czyli przednie:) mocno ograniczają widoczność na rondach i zakrętach 90 stopni.
Bez rewelacji, ale w porządku.
Trzeba troszkę poczekać aż w aucie zrobi się ciepło:)
Z przodu jest ok - tył to raczej tylko 2 dorosłe osoby.
5 tylko dlatego, że sam się postarałem o to żeby było cicho:)Polecam wyciszyć koniecznie wnęki pod tapicerką tylnych słupków.
Mały silnik - mało pali.Od początku latam na paliwie 98 i troszkę to średnie obniża.Drogie naprawy to przede wszystkim tylna belka (robota ok.150- 250 zł/strona BEZ CZĘŚCI!) i ewentualnie diagnostyka komputerowa silnika (ok.75- 140 zł za podłączenie).
Na tym się nie znam,samochód kupiłem nowy w salonie i nie znam cen używek.
Skrzypiące zaczepy kanapy tylnej to udręka - polecam owinąć klamry mocujące jakąś grubą i solidną taśmą.Przecierający się fotel kierowcy w miejscu gdzie styka się z zapiętym pasem.Rdzewiejąca tylna klapa pod tylną szybą.Psująca się antena radia.Psujący się mechanizm odchylania fotela (wersja 3 drzwiowa).
Wspomniana skrzynia biegów (używana od 650 - 1300zł),wtryskiwacz paliwa do wymiany po 107 tys. km (nowy 140 - 250 zł),awaryjna poczwórna cewka (nowa 300zł).Poza tym ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

5,4