Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

marcin , 14 lat temu
Silnik 1.6 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 206 Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomiczna jednostka nie wyżyłowana jak wiekszośc aut japonskich i nowe modele opla po prostu silnik optymalnie dopasowany do nadwozia co poduje że ma doskonałe osiągi przy małym spalaniu
jestem zadowolonym użytkownikiem tego auta juz 5 lat auto eksplatuje codziennie przeglady robie co 15 tys km i tak jak juz wcześniej wspomniałem to jest własnie przyczyna tego że auto sie nie psuje i innym pozostałym uzytkownikom radziłbym własnie od tego zacząc jak sobie kupia jakie kolwiek auto niech je serwisuja i nie musi to byc aso ale waże żeby olej wymieniać na czas a klocki i szczeki tylne wymieniac u osoby ktora wie co to jest profesjonalna wymiana co sie tyczy do oczyszczenia układu hamulcowego szczęk i bębów itd to pózniej nie powoduje nieprawidłowosci w działaniu
cicha praca silnika nie powoduje nerwów kierowcy po przekroczeniu 120 km/h po prostu czuje sie tu reke fachowca który zadbał aby kierowcy czuli sie w 206 jak w zaciszu domowym
płynnie reaguje na zmiane biegów nie trzeba ich wrzucac ciężko jak w niemieckich autach co zasługuje na pochwałe
tutaj wiel nie mozna opisac bo peugeot słynie z tego że auta jego firmy mają doskonały układ jezdny i nie powoduja niechcianych reakcji jestem zadowolony z takiego rozwiązania
duza przednia szyba z doskonale zaprojektowanym katem nachylenia daje niezły efekt i tu mozna zauważyc że inne firmy zaczynają iść w tym kierunku i da sie zauważyć że podpatrują peugeota
jestem pod wrażeniem
to jest to zawsze przyprawialo mnie o ból głowy ale tutaj sie o to juz nie musze martwic ma działać i działa i tak powinno byc w innych autach żeby klienci mogli sie cieszyc
dużo miejsca dla kierowcy i pasażera z przodu gorzej jest juz z tyłem ale jak ktos jezdził dużym fiatem 125 p to mimo jego czterodrzwiowej konstrukcji przy trzech osobach z tyłu był o wiele ciasniejszy tak wiec nie ma co narzekać
nie interesuje mnie że to ze tamto że tłumik w kabinie ma byc cicho i tak jest widac że peugeot stara sie byc doskonałym autem miejskim z doskonałym wyciszeniem
barzdo ekonomicze spalanie jestem pod wrazeniem i biorąc pod uwage że jest to auto benzynowe z 88 konną jednostką napędową to w porównaniu z tzw ekonomicznym passatowskim dieslem 1.9 90 konnym to peugeot to to jest dopiero prawdziwa ekonomia za 50 zł przejezdzam 150 km po miescie w passacie to mogłem sobie tylko pomarzyć o tym
za te cene klimatyzacja pełna elektryka i wile innych rzeczy gdzie w innych markach można sobie tylko pomażyc ale to jest tak albo jest cos dla ludzi albo dla wybranych peugeot jest dla ludzi
auto jest niezawodne a o tych co wypisuja te głupoty i te brednie na temat tego auta ludzie róbcie przeglady wynikające z przebiegu a nie te tylko raz w roku rejestyracyjne olej sie wymienia co 15 tyś albo raz w roku a nie jak co po nie którzy tylko dolewają , a do tych co tak często naprawiaja zawieszenia jak cos wymieniacie w zawieszeniu to róbcie to jednoczesnie na jednej osi to auto nie bedzie sie psuło jaki właściciel takie auto pomyslcie zanim zaczniecie wypisywać głupoty
jedyna usterka jaka mi sie przytrafiła w tym aucie to awaria lewarka firmowego ale to pewnie dlatego że nie był używany i gwint puscił i tyle bądz co bądz 9 lat jak sie czegos nie używa to ma prawo sie popsuć ale sie na to nie wykosztowałem kupiłem drugi za 30 zł i po sprawie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 90KM 66kW [l/100km]

6,4