Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

masz pytania? to pisz :) jj.manwe@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : myslalem ze bedzie to powolne malo palace autko... a tu jazda z predkoscia 170 ( oczywiscie nie w polsce:)) tez jest osiagalna do zrywnosci silnika mozna sie przyczepic ale po co kazdy wie ze to 1,4 i diesel
Układ elektryczny : drobnostka poniewaz to tylko zarowki ale po 3 wymianie zaczyna denerwowac
Zawieszenie : kiepski pomysl z belka skretna i kiepskie materialy
autko spisuje sie swietnie, ma kilka malych bledow ale mozna sie przyzwyczaic, jesli ktos szuka malego miejskiego auta ktore w weekend posluzy zeby wyskoczyc sobie nad jeziorko lub cos podobnego to bedzie wrecz idealne z tym silnikiem jesli ktos szuka auta ktore zabierze 4 osoby nad morze to bedzie idealne jesli bedziecie miec w bagazniku tylko slipy i reczniki
Silnik pracuje ladnie ale dopiero od 3000 obrotow zaczyna sie budzic,
zaden luksus, czasem nie wchodzi mi wsteczny
no i tu jest dwojako poniewaz jesli wezmiemy pod uwage komfort jadzy i trzymanie sie drogi to nie moge powiedziec zeby bylo zle natomiast awaryjnosc tego elementu jest juz legendarna ....
widocznosc do przodu jest ok czasem przeszkadza dosyc szeroki slupek ale nie mozna nazekac na boki jest tez ok a we wstecznym lusterku spokojnie mozna zauwazyc samochody czyli spelnia moje wymagania :)
ergonomia calkiem przyjemnie... natoiast zaskoczylo mnie troche usytuowanie przyciskow do el szyb... miedzy przednimi fotelami... kwestia przyzwyczajenia
male autko szybko sie nagrzewa, nie mam klimy i nie moge powiedziec jak szybko sie chlodzi ale jestem pewien ze rownie dobrze.
z przodu mile zaskoczenie poniewaz nawet wysoki kierowca bedzie mial sporo miejsca i pasazer oczywiscie tez, z tyy just juz gorzej...znacznie, jest poprostu ciasno
mam diesla wiec jest troche glosniej niz w benzynie ale mozna spokojnie rozmawiac i zadne niepokojace odglosy nie dochodza
zuzycie paliwa to najprzyjemniejsza sprawa w tym autku: miasto: ok 6, trasa od 4 do 5 zalezy jak kto dusi wiadomo moze tez spalic 7 ale trzeba sie wysilic, ceny przeglądu nie znam, ceny zawieszenia do przelkniecia reszty nie znam
moj model kosztuje okolo 16-23 tys na aukcjach internetowych jesli wybierzesz model w dobrym stanie to bedziesz zadowolony przestrzegam przed kolorem bialym (czesto auta firmowe) i tuningowanymi... polecam autko ja sie zakochalem i nie chce innego no moze klima by sie przydala na te cale 2 miesiace lata :)
nie wiem czy trafilem taki model czy zle uzytkuje ale czesto padaja mi zarowki zarowno przednie jak i tylne, dzwigienka zmiany kierunkowskazow dziala mi yak delikatnie ze za kazdym razem musze uwazac zeby jej nie wyrwac,
zawieszenia przynajmniej w moim przypadku, wydaje mi sie nie jest przystosowane do dziurawych polskich drog, no ale zaden samochod chyba nie jest oprocz terenowych, nie chodzi mi o to ze auto plywa czy ze jest miekkie ale poprostu jakosc materialow pozostawia troche do zyczenia, no i oczywiscie tylna belka skretna moim skromnym zdaniem wymysl inzynierow w 100% nie trafiony chociaz moze jest przez to troche wiecej miejsca w bagazniku

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,3