Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

command_dos, 14 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce jak żylety. Musiałem się do nich przyzwyczaić. Teraz w każdym innym aucie mam wrażenie, że jeżdżę bez hamulcy.
Zawieszenie : wahacz przedni
Przeniesienie napędu : wyciek oleju ze skrzyni poprzez uszczelniacz półosi
Pomimo małych wad, autko jest godne uwagi. Mała waga pojazdu i 60 konny silniczek diesla sprawia, że autko prowadzi się bardzo przyjemnie.
Jestem zaskoczony. Silniczek chodzi ciuchutko i wcale nie odczuwa się, że jedzie się autkiem z silnikiem diesla...
Mało precyzyjna, czasem bywa, że bieg wchodzi ze zgrzytem, jakby niedopracowane synchronizatory były.
Autkiem kieruje się dobrze, precyzyjnie. Uwaga jedynie do sytuacji przy pełnym skręcie, kiedy to lubią opony popiskiwać.
Widoczność jest znakomita. Słupki przedniej szyby ułożone są w taki sposób, że nie przeszkadzają szczególnie w obserwacji na skrzyżowaniach dróg pod rozwartym kątem.
Wszystko czego trzeba podczas jazdy jest w zasięgu ręki - obsługa raczej intuicyjna. Jedyną rzeczą na minus jest umiejscowienie klawiszy do podnoszenia/opuszczania przednich szyb: między fotelami - denerwuje, szczególnie podczas jazdy, kiedy to trzeba je troszkę \"wymacać\".
W zasadzie nie ma na co narzekać. Zdarzało się, że szyby zaparowały i klimatyzacja mogłaby być ciutkę wydajniejsza.
Jeśli chodzi o kierowcę i pasażera z przodu wydaje mi się, że jest znakomicie, natomiast pasażerowie z tyłu muszą liczyć na wyrozumiałość kierowcy i pasażera z przodu, aby zbytnio nie przesuwali foteli w tył, gdyż może być problem z nogami.
Nie ma się do czego przyczepić. Pełna kultura. Hałas z komory silnika może być uciążliwy przy dłuższym podróżowaniu z prędkością większą od 110km/h.
Jeśli chodzi o spalanie, to tutaj pełne (pozytywne) zaskoczenie. W cyklu mieszanym, przy dosyć dynamicznej jeździe, spalanie nie przekroczyło 5,2l na 100km. Przy bardziej spokojnej jeździe na baku można przejechać nawet 1000km. Niestety podczas mojego niedługiego użytkowania (5 miesięcy), natrafiłem na usterkę uszczelniacza przy prawej półosi. Trzeba było uzupełnić olej w skrzyni biegów, przy okazji wymieniłem olej w silniku i filtr oleju oraz wymieniłem już będący na wykończeniu lewy wahacz - całość kosztowała mnie 600zł. Ten wahacz bym podarował (nasze wspaniałe drogi), ale uszczelniacz przy 63000km - za to ocena ekonomiczności jeden punkt mniej?
Autko godne wydanych pieniędzy. Stosunek jakości do ceny moim zdaniem jest doskonały.
Drobnych usterek nie doświadczyłem - jest niezawodny.
Należy bacznie kontrolować poziom płynów i uważać na wycieki oleju. Jazda, jak w moim przypadku, na nieszczelnym uszczelniaczu przy półosi mogła grozić śmiercią dla skrzyni biegów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,2