Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : musiałem regenerować wtryski, ale kupiłem auto z wypożyczalni, gdzie często jeżdżą na resztkach paliwa
Przeniesienie napędu : sprzęgło jest chyba elementem, który kiedyś trzeba naprawić, czy 100 tys km to mało, czy dużo dla sprzęgła - nie wiem
Inne : pompa wspomagania padła przy 130 tyś km - też nie wiem, ile powinna przejechać
na tyle lat jazdy (7), tylko przy pompie wspomagania musiałem holować do warsztatu.
silnik pozwala i na szybką, dynamiczną jazdę, ale i łatwo jechać bardzo oszczędnie
nie miałem kłopotów ze skrzynką biegu, ale przy włączaniu wstecznego nie zawsze udawało mi się wbić go od razu. Tyle że tu powodem może też być moja niestaranność.
nie potrafię mu niczego zarzucić, auto dobrze się układa w zakrętach
w przód widoczność doskonała, w tył, z pomocą lusterek też nie można narzekać
aż mi wstyd pisać, że jest super, ale nie jestem dużym facetem i może dlatego tak dobrze czuję się w tym aucie
w zimie na bocznych szybach zbiera się para, której dmuchawy nie potrafią usunąć. Poza tym nie mam zastrzeżeń
już w ergonomii napisałem, że nic mi tu nie przeszkadza, więc i tu ocena b.dobra, ale warunek, wzrost i waga musi być w granicach średniej
szumi na asfalcie, klekocze na kostce
da się pojechać poniżej 4 litrów na 100, a i w mieście można zmieścić się w 5,5.Przy dynamicznej jeździe 6,5 zaspokoi jego apetyt. Duży wybór części, więc i ceny nie wygórowane.
nie pamiętam, jak się psuły poprzednie auta, więc nie mam porównania i trudno mi tu o ocenę. Wydaje mi się, że jest dobrze, bo nie jeżdżę do warsztatu za często.
jak poprzednio

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]