Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

206~fan, 14 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Hatchback 1.9 D 69KM 51kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Niespodziewałem się tak przyjemnej jazdy przy tym silniku.
Bardzo fajne autko. Mile mnie zaskoczyło. W sumie do jazdy po mieście lub w cyklu mieszanym doskonale się nadaje. Silnik nadzwyczaj zrywny i przyjemny (1.9D). Całokształt psuje trochę awaryjność. Jest jednak ona na rozsądnym poziomie. Kupując 3 letnie auto tej klasy nie spodziewałem się całkowitego braku napraw. Jak się ma zaprzyjaźniony warsztat, to samochód jest naprawdę bardzo przyzwoity. Ogólnie polecam.
Silnik bardzo przyjemny. Wbrew pozorom (brak trubiny) całkiem zrywny. Pozwala na bardzo wygodną jazdę w mieście i poza miastem. Byłem mila zaskoczony tym samochodem.
Trochę nieprecyzyjna. Zwłaszcza 1 i 2 bieg. No i oczywiście w trasie brakuje 6 biegu :)
Trzyma się drogi, jak przyklejony. Prowadzi się wręcz idealnie.
Nie potrzebuję nic więcej. Widać wszystko. Choć przednie słupki trochę zasłaniają przy ostrzejszych zakrętach i trzeba się \"wychylać\".
To po prostu francuski samochód. Wszystko na swoim miejscu. Wygoda i komfort - nawet w tak małym samochodzie.
Nagrzewa się błyskawicznie (po przejechaniu 2km). Nigdy nie zaparowują szyby (tak, jak to nagminnie dzieje się w Oplach). Brak mi tylko klimatyzacji :(
No, nie jest to limuzyna. Ale miejsca jest wystarczająco. Na krótkich trasach (do kilkuset km) nawet dla 4 osób. Dwukrotnie jeździłem nim na Chorwację - wtedy 2 osoby + bagaże na tylnym fotelu :)
Całkiem przyzwoite.
Po mieście - ok. 6,5-7l/100km. W trasie można zejść nawet poniżej 5 (ok. 4,8l/100km)
Tak sobie. Coś tam czasem nawali, ale w sumie nic strasznego.
Tu jest gorzej. Niestety zdarzyło mi się zerwać nową linkę sprzęgła, wystukać wahacze po 2 latach (nasze drogi). Zardzewiała tylna oś też sporo kosztowała...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 69KM 51kW [l/100km]

5,8