Ocena kierowcy - Peugeot 206 Kombi

Balticmaster, 15 lat temu
Silnik 1.4 HDi 70KM 51kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 206 Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny (jadac przez cala Polske auto nie przekracza 5l/100km). Na trasie przy predkosciach 120-130 km/h konsumpcja jestnawet nizsza (4.8l/100km), przy jezdzie autostrada nieco wzrasta (do 5.2l/100km(. Roznica w konsumpcji pomiedzy jazda w miescie a poza miastem jest niezauwazalna. Rekord jaki osiagnalem bylo to zuzycie paliwa na poziomie 3.8l/100km, bylo to w trasie przyu potwornej mgle, gdzie predkosc nieprzekraczala 80km/h.
Układ elektryczny : Żarówki,zarówki i jeszcze raz zarówki.
Bardzo mile, ekonomiczne i wygodne auto dla malej rodziny (2+bobas). Przestrzen bagazowa mojego 206 SW jest calkiem spora, mozna upchac wozek, torby i co tam trzeba:)) Jako nowe auto oceniam bardzo dobrze, jednak zastanawialbym sie nad kupnem takiego auta z przebiegiem wiekszym niz 150tys (do potencjalnej wymiany belka skretna - okolo 3000pln, pasek rozrzadu - pewnie tez ze 2000pln i inne elementy zawieszenia).
Silnik 1.4 HDI jak do tego auta jest w zupelnosci wystarczajacy. Auto jest żwawe, zrywne i bardzo ladnie sie zbiera w przedziale predkosci 90-120km/h, czyli wyprzedzanie tym samochodem nie stanowi problemu.
Biegi wchodza lekko, w miare krotkie przelozenia, jednak kazdej zmianie towarzyszy typowy 'chrobot'. Niektorym to przeszkadza, dla mnie jest po prostu mila 'osobliwosc' tego auta:)
Bardzo sobie chwale zestrojenie zawieszenia tego auta. Swietnie trzyma sie drogi, pokonywanie zakretow tym autem jest dla mnie przyjemnoscia. Mankamentem duzej sztywnosci zawieszenia sa wstrzasy w kabinie przy 'wybieraniu' nierownosci poprzecznych.
Widocznosc calkiem przyzwoita. Bardzo szeroka i ladnie wyprofilowana przednia szyba. Na glebokich zakretach troche przeszkadzaja slupki, trzeba sie nieco wychylic do przodu.
Wszystko co potrzeba do bezpiecznej jazdy jest pod reka. Odczuwalny brak podlokietnika w przypadku dluzszej jazdy. Fotele mogly by byc nieco wygodniejsze, mimo iz sa semi-kubelkowe, to jednak sa zbyt delikatne dla mnie. Pragne jednak nadmienic iz nie naleze do malych osob (195cm, 100kg).
Sprawnosc wentylacji jest zadowalajaca przy drugim biegu wiatraka. NIestety jest on wtedy bardzo glosny. Wiem ze zmieniajac wiatrak na inny, problem bym rozwiazal, ale czy po to sie kupuje nowe auto, zeby zaraz cos w nim wymieniac??
Zadziwiajaco duzo miejsca z przodu zarowno dla pasazera jak i kierowcy. Auto eksploatuje na dlugich trasach, w poprzek Polski. Zdarzylo mi sie jechac 700 km z jednymi 15-sto minutowym odpoczynkiem. Jak wspomnialem mam 195cm wzrostu:) Wiec skoro dla mnie jest OK, to dla nizszych tez bedzie przestrzeni wystarczajaco. Z tylu miejsca malo, tyle cona podrozna torbe, albofotelik z malym dzieckiem.
Auto dobrze wyciszone. Do 3tys obrotow silnik pomrukuje milo, powyzej zaczyna byc troche glosnawo, ale radio skutecznie zaglusza ten odglos. Nadmienie iz przy 3tys obrotow auto osiaga predkosc 120km/h. Jazda tym samochodem z predkosciami wyzszymi nie ma miejsca zbyt czesto. Chociaz na autostradzie potrafi jechac i 150.
Zuzycie paliwa jest wymarzone:))) Przeglady w ASO za drogie. Czesci w ASO tez troche przerazaja cena, ale poki co nie interesuje mnie to,l gdyz kupilem auto nowe i po 2.5 roku eksploatacji inwestuje tylko w zarowki:))))
Przy zakupie tego auta w 2006 roku, bylo to jedyne auto spelniajace mojwarunek cenowy do 50000pln. W tej cenie otrzymalem auto calkiem spore, bardzo, bardzo ekonomiczne, ze swietnym silnikiem (1.4 HDI).
Denerwujaca jest czesta wymiana zarowek. W ciagu 2.5 lat eksploatacji i 62tys przejechanych kilometrow zarowki wymienilam juz 3 razy. Za kazdym razem przepala sie od strony pasazera w swiatlach mijania.
Jezdze tym autem od nowosci, w chiwli obecnej ma ono 2.5 roku i 62000km przebiegu. Jak do tej pory wymianielem filtr paliwa (na samym poczatku, przy mrozie -35 wytracila sie parafina i filtr szlag trafil, ale nie wiedzialem ze musze dodawac 'ulepszacz' - byl to moj pierwszy diesel). Na gwarancji wymieniony fotel, po przebiegu 40tys km - skrzypial. Oprocz tego przy samochodzie nic nie robie. Leje i jade.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 70KM 51kW [l/100km]

5,1