Ocena kierowcy - Peugeot 206 Kombi

jankes_10, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 206 Kombi 1.6 16V HDi 109KM 80kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny i bardzo oszczędny
Auto bardzo fajnie wygląda, dobrze jeździ, i wbrew powszechnej opinii o autach pochodzenia francuskiego, oprócz kosztów eksploatacyjnych praktycznie nie gości w warsztatach mechanicznych. A do tego wszystkiego spalanie jest rewelacyjnie niskie, średnio 4,5 litra(trzeba mocno się postarać,żeby przekroczyć 5), na trasie można spokojnie zejść poniżej 4 litrów. Na jednym baku zdołałem pojechać na wakacje i wrócić bez tankowania (trasa Wrocław-Mielno- Kołobrzeg- Wrocław) wyszło prawie 1100km. W brew pozorom to całkiem sporo można zmieścić do bagażnika.Auto idealne dla 3 - osobowej rodziny.
Cichy, oszczędny, bardzo elastyczny - przy 2 osobach dorosłych auto daje radę już przy 55 km/h. Przy większym obciążeniu nie ma problemu aby przyspieszyć. Mała masa auta przy stosunkowo mocnym silniku sprawia, że autko aż chce jechać już przy delikatnym wciśnięciu gazu.
Skrzynia pracuje płynnie, chociaż ostatnio dość ciężko wchodzi trzeci bieg.
Autko dobrze trzyma się drogi, jest stabilne i przewidywalne, natomiast powyżej prędkości 140 km/h staje się trochę mniej przewidywalne, co nie znaczy, że prowadzi się źle. W momencie gdy zregenerowałem tylną belkę nic w nim nie puka. Jeśli chodzi o przednie zawieszenie to dosyć często wybiciu ulegają sworznie na wahaczu i niestety wtedy trzeba wymienić cały wahacz
Kiedy podróżuje się samemu nie jest źle, choć przy ostrym zakręcie trzeba się mocno wychylić, gdyż lewy słupek ogranicza widoczność, jeśli z przodu jest pasażer widoczność jest dużo gorsza, nawet przy małych zakrętach.
Jeśli chodzi o kierowcę i pasażera z przodu, to miejsca jest pod dostatkiem, natomiast problem pojawi się gdy przewozimy kogoś na tylnej kanapie, tam szału nie ma. Brakuje trochę uchwytów na napoje i kilku schowków więcej, ale da się bez tego żyć
We dwójkę gdy się jedzie to nie jest źle, natomiast kiedy do auta wsiądzie 4 osób to już najlepiej nie jest.
Z przodu miejsca jest pod dostatkiem, natomiast z tyłu luksusów nie ma, jeśli jednak pasażerowie tylnego rzędu siedzeń nie mają po 185 i więcej, to nie ma też dramatu.
Do 130 jest ok, natomiast i szybciej tym robi się głośniej. Niekoniecznie głośniejszy jest silnik, tylko odgłosy zewnętrzne stają się bardziej dokuczliwe.
Auto kupiłem z przebiegiem 128tyś, teraz mam już 212tyś, i generalnie największym wydatkiem była regeneracja tylnej belki (koszt 1200), której żywotność to 8lat. Więc można to uznać za koszt eksploatacyjny. Spalanie bardzo niskie, części w przystępnych cenach, grzechem byłoby narzekać.
Kupiłem 6letnie auto za 21tyś, przejechałem ponad 80tyś i z wyjątkiem paliwa i kosztów eksploatacji nie poniosłem żadnych innych wydatków jeśli chodzi o ten model. Rozglądam się za większym ponieważ powiększy mi się rodzina i we czwórkę to może być trochę za małe.
Tylna belka, oraz mało trwałe sworznie na wahaczach, co skutkuje wymianą całego elementu.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V HDi 109KM 80kW [l/100km]