Ocena kierowcy - Peugeot 206 Kombi

pawel.d86@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 206 Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spodziewałem się miękkiego zawieszenia, a dostałem dość sztywne, usportowione. W zamian swietne prowadzenie.
Układ elektryczny : Zaśniedziałe połączenia elektryczne.
Samochód bardzo ładny, dość szybki i oszczędny. Za całokształt ode mnie 5.
2.0 Hdi w 206 sprawdza się bardzo dobrze. Spalanie średnie na poziomie 5,5l, w trasie ok. 4,5l. Po podkręceniu na 119 KM spalanie wcale nie wzrosło, osiągi za to znacznie się poprawiły. Silnik jest dość głośny, elastyczność też na średnim poziomie.
Biegi wchodzą dość dobrze, wsteczny nie haczy. Skok dźwigni jest nieco za duży, ale można się przyzwyczaić.
Auto świetnie się prowadzi, zawieszenie w wersji XS jest dość sztywne, ale daje dużą pewność w prowadzeniu. W zawieszeniu nic nie puka, jest bardzo dobrze jak dotąd.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach, nie można się do niczego przyczepić.
Bez zastrzeżeń.
Szybko się nagrzewa, klimatyzacja wydajna.
Z przodu dużo miejsca (nawet przy 190cm wzrostu). Z tyłu jest dość ciasno, ale to w końcu małe autko. W wersji XS bardzo fajne fotele przednie, z dobrym podparciem bocznym.
Mogłoby być lepiej, silnik dość wyraźnie słychać w kabinie przy wszystkich prędkościach.
Spalanie niskie, jak dotąd bez poważniejszych napraw, jedynie raz wymienione łączniki stabilizatorów.
Zdecydowanie wart swojej ceny, polecam.
Czasem pojawiają się komunikaty typu Airbag Fault, ABS Fault, Antipollution Fault. Większość spowodowana jest zaśniedziałymi połączeniami elektrycznymi. Łatwe do usunięcia we własnym zakresie.
Brak poważnych usterek.
Peugeot 206 Kombi