Ocena kierowcy - Peugeot 206 Kombi

borgolot, 5 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 206 Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Motor jakby z cięzarówki, Jak widzi górę, to się śmieje, kiedy inne płaczą.
Inne : Pierdoły, ale za to hurtowo. Bardzo słaba jakość plastików.
Układ elektryczny : Zastosowanie kiepskich materiałów skutkuje drobnymi awariami
Fajnie wygląda, fajnie jeździ. Ale cudów nie ma, zadka nie urywa. Choć to już staruszka, to jednak pojeżdżę, ile się da. Bo da się lubić i warto zadbać o nią. Takie zgrabne miejskie kombi. Z racji wieku i przebiegu, co chwila coś się zepsuje, ale części tanie, zrobić łatwo, nawet samemu. Najważniejsze: blacha ocynk! Jak nie klepane, to nie rdzewieje. a silnik: ostatni z tych niezniszczalnych. Idealny dla statecznego kierowcy, pokonującego ponadprzeciętne dystanse. Mimo, że to auto miejskie, zdecydowanie lepiej czuje się na trasie.
Pilnować wymian oleju i filtra to pożyje długo i bezawaryjnie. Mocy ma wystarczająco, za to siły (Nm) , aż nadto. Kultura pracy jakotaka, jak to diesel. I głośny jest. Ale odwdzięcza się spalaniem. Problemem, za to są korki, bo ma tendencje do przegrzewania.
Mało precyzyjna, Według mnie, to jedna z większych wad, trzeba zapomnieć o szybkim machaniu lewarkiem, to raczej mała ciężarówka, a nie sportowy wózek.
Trochę mało francuskie (to mój trzeci francuz) Tzn: nie jest miękiie i komfortowe, nie buja, ale ma tendencje do nurkowania, Nerwowo na nierównościach i czuć każdą dziurę, czy wybój. Tylna belka ma ograniczoną trwałość i wymienią się ją w całości (700-1000zł), do tego hałasuje, Przednie wahacze mają raczej kiepską trwałość, ale łączniki stabilizatora to już legenda, jak coś się tłucze to na 90% one, choćbyś wymienił je miesięc wcześniej. I kurde nisko jest, zwłaszcza z przodu. Trzeba moco uważać na krawężniki.
Ocynk! Do tego naprawdę ładna. Więcej uwagi zasługuje podłoga.
Niby kombi, ale spoko.
Wszystko na swoim miejscu, genialny patent z otwieraną, samą tylną szybą.
Ten diesel potrzebuje kilka kilometrów żeby się zagrzać, do tego walka z zaparowanymi szybami, Mogło by być lepiej.
To jednak małe autko miejskie, a jednak cztery osoby jadą wygodnie. Na plus: regulacja fotela i kierownicy.
Motor jest głośny, po wyżej 130 km/h bardzo głośny. Ciekawostka: jak urwałem tylny tłumik to nie było wielkiej różnicy.
Gdyby nie wyrąbane w kosmos stawki OC to byłby ideał. Zwłascza z takim spalaniem.
Za parę tysięcy można kupić przyzwoity i zadbany egzemplarz, który jeszcze posłuży. Często dłużej niż te o wiele młodsze.
Co chwilę jakaś pierdoła, tylne lampy-przerobiłem na swój patent, bo już straciłem do nich cierpliwość, Klipsy pokrywy silnika: totalna porażka- przerobiłem, korek w hłodnicy- wymieniłe na swój patent, osłona silnika- dałem na wkrętach, Wtyczka wentylatora- kolejny patent, zaczepy rolety- dorobiłem, itd, itd. (to tylko ostatni kwartał) To trzeba lubić, ale w tym wieku można wybaczyć.
Przez trzy lata nic nie postawiło mnie na poboczu, odpukać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,4