Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover Facelifting

All, ponad rok temu
Silnik 1.6 HDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 3008 I Crossover Facelifting 1.6 HDi 115KM 85kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto mówiąc kolokwialnie bardzo przyzwoite lub po prostu... fajne. Spełnia swoje zadanie, jest obszerny w środku i wygodny. Ma bardzo dobre wyciszenie. Mała pojemność silnika 1.6 HDI nie zachęca co prawda do dynamicznej jazdy i driftu, ale i do tego celu ten samochód nie jest dedykowany. Elastyczność wystarczająca, uzyskanie prędkości do 160 km bez problemu bez zbędnego redukowania przełożeń. Skrzynia 6 biegowa doskonała. Materiał wykończeniowy wnętrza bardzo dobry i wytrzymały. Zabezpieczenie antykorozyjne prawidłowe. Jeśli ktoś ocenia ten samochód pod względem mocy i ma do tego zastrzeżenia proponuję nie brać pod uwagę takiej opinii. Peugeot 3008 jest po prostu prawidłowy, wygodny i ta przestrzeń... Francuska stonowana elegancja. Do tego się z wiekiem dorasta. Dla niektórych kontrowersyjny tył. Peugeot 3008 dedykowany jest w mojej ocenie dla rozsądnego i opanowanego kierowcy. Fajny na weekendowe wypady, ale pamiętajmy, że nie jest to crossover. Wyposażenie dodatkowe bogate i wystarczające, ale to moje zdanie bo nie mam kompleksów "męskich", aby się licytować czy aby mój samochód ma większy... tablet lub inne migające pierdoły. Ja mam co trzeba mieć.
1,6 HDI zwykły z DPF (suchy). Sprawdzony, niezawodny, popularny i cichy. Bez udziwnień.Elastyczność wystarczająca, ekonomia na wzorcowym poziomie. Cieszy wskaźnik zużycia paliwa. Polubiłem go. Ten silnik to antidotum na współczesne ceny paliwa. Co jakiś czas proponuję pomknąć autostradą...
Biegi wchodzą gładko, 1, 2 krótka, a na piątym biegu bardzo elastyczny, nie trzeba redukować jak w benzyniakach. Nie ma turbo dziury. Moc wystarczająca. Wrzucam 6 i delektuję się dobrą muzą i widokami za oknem lub pogawędką z pasażerami.
Bez zastrzeżeń, stabilny, ale nie jest to samochód do agresywnej jazdy. Budzi zaufanie, ale Ford Focus i Mondeo miał lepsze.
Pisanie bzdur o grubości lakieru nie wymaga komentarza. Zapytam: a jaką trwałość powłoki lakierniczej mają np. japońskie samochody? A jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne np. samochodów z dalekiego wschodu czy zachodniej granicy? Citroen, Peugeot oraz Renault to liderzy w prawidłowym zabezpieczeniu. No i nie ma tu zjawiska łuszczących się plastików wnętrza taj jak jest w AUDI czy VW... fuj.
Widoczność do przodu wzorcowa. Robi wrażenie dużej przestrzeni. Nie przytłacza. Słupki boczne nie przeszkadzają,. Można ustawić fotel kierowcy w pozycji wysokiej pomimo wysokiego wzrostu tej osoby. Nad głową nadal dużo miejsca.
Bardzo dobrze, a jeśli ktoś już wcześniej posiadał Peugeota lub Citroena to nie musi się w ogóle adoptować do niego. Bez zastrzeżeń. Nieco inaczej wygląda sterowanie przełącznikami zespolonym jak samochodach japońskich. Dopasowanie ustawienia mechanicznego pozycji fotela kierowcy ok. Wnętrze obszerne, układ bagażnik fajny, możliwość konfiguracji półki no i ta fajna tylna otwierana dolna klapa... idealne dla narciarzy, grzybiarzy czy "piknikowców" albo wesołej "paczki" studentów. Możesz używać jako stolik i ułatwia wkładanie długich rzeczy.
Bardzo dobre, istnieje nawiew na tył.
Czworo dorosłych osób ma komfortowe warunki. Sądzę, że pięć osób normalnej postury będzie ok. Bagażnik duży, a po złożeniu oparć tylnych mamy duże możliwości, Dużo schowków dodatkowych. Za mały schowek w desce rozdzielczej., ale przeogromny w tunelu środkowym.
Silnik 1.6 hdi jest wyjątkowo cichy, wygłuszenie prawidłowe. zastrzeżenie mam do szumu opon Kleber, ale to chyba niezależne od samochodu
To jest to na co czekałem. Mondeo 2.0 benzyna po miejscu 11 l benzyny, a 3008 po miejscu 5,8 ON. W trasie przy prędkości ok. 130 autostrada wyszło ok. 4,4 l ON. Przy spokojniejsze jeździe pewnie dojdzie do 4.2 l/100 ON
Zawsze chciałoby się mieć więcej za mniej. Tu jest rozsądnie.
Dotychczas żadnych przygód.
Nic na razie się nie wydarzyło. Tego bym sobie innym posiadaczom życzył. Szerokiej drogi dla Was....

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 115KM 85kW [l/100km]

5,4