Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

JaPan, 10 lat temu
Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Świetnie wygląda.
Silnik : Szarpanie
Inne : Składanie lusterka wysiadło
Układ elektryczny : Problem z alarmem
Wszystko super, ale ocenę zaniżają usterki oraz słabe przednie zawieszenie.
Świetny silnik, duże lepsze niż TSI, które znam dobrze z racji na poprzednią pracę. Bardzo fajna charakterystyka. Zużycie od 5,5 do 14 w zależności od fantazji. Miałem na początku problem z szarpaniem w zakresie 2 - 3,5 tys obrotów. Usterka była bardzo trudna do zdiagnozowania, ale po 4 kilkudniowych (!) pobytach w ASO udało się wyeliminować w ramach gwarancji.
To mój trzeci Peugeot i doceniam postęp tej marki. Kiedyś ze skrzyniami był dramat - jak w Autosanie. Tu progres jest imponujący, ale to ciągle 2 klasy niżej niż grupa VW.
Duże rozczarowanie. Niezbyt miękkie ale też niezbyt precyzyjne. Do tego przód głośno pracuje. Plus za prześwit oraz dobre prowadzenie w koleinach. Uwaga - auto bardzo podatne na boczne podmuchy wiatru.
Wszystko super, szczególnie wielkie lusterka. Jedynie trudny do wyczucia przy parkowaniu przód, którego nie widać, ale ja akurat mam czujniki.
Idealnie. Imponujące schowki, szczególnie w drzwiach i w podłokietniku. Szczególnie ten w podłokietniku robi wrażenie - moja żona chowa tam swoją torebkę, a uwierzcie - małej nie ma. Mankament za sterowanie radiem i tempomatem spod kierownicy, ale to charakterystyka peugeota - trzeba się przyzwyczaić i zapamiętać gdzie co jest bo przycisków nie widać.
Wszystko jak trzeba. Jedynie latem wnętrze się bardzo nagrzewa, ale mam czarnego allura ze szklanym dachem więc można było się spodziewać. Po zasłonięciu dachu i tylnych szyb jest lepiej.
Jak na tak krótkie auto jest super. Szczególnie wsiadanie jest wygodne bo wyżej. Do tego ma krótkie drzwi, które dają się szeroko otworzyć nawet w ciasnych parkingach.
Silnik jest bardzo cichy ale zawieszenie hałasuje. do tego powyżej 140 słychać opływ powietrza. W alteii było lepiej, chociaż tam silnik był bardzo głośny. Zatem co kto woli :-)
Auto pali tyle ile kierowca zechce (od 5,5 do 14 w trasie). Moja średnia z 5 tys km. to 9l/100, przy czym 80% to warszawa do pracy.
Zapłaciłem za auto 89 tys (w tym opony z felgami na zimę o belki bagażnika dachowego). Jest to najbogatsza wersja z dodatkami (navi, alarm, czujniki przód, xenon). Za tę cenę można mieć średnio wyposażonego Golfa. Kto co woli, dla mnie 3008 to auto przynajmniej o klasę wyższe plus dużo lepiej wyposażone.
Drobiazgi ale nie powinny się zdarzać w nowym aucie.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]