Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność wnętrza, wyciszenie komfort podróżowania, spalanie
Przestronne, ciche i wygodne. Jak do tej pory bez jakiejkolwiek awarii. Jedyny minus to lakier trzeba uważac bo łatwo go uszkodzić. Zrobiłem nim właśnie 1800 km jednym ciągiem trasa do Bułgarii i jak na razie bez żadnych niespodzianek. Schowek w podłokietniku przydał się jako podręczną lodówką na energetyki
Daje radę, oszczędny w mieście i o to mi głównie chodziło. W trasie nie jest żle 130km/godz zużycie 5,6 , 90 4,6. Nie ma problemu z FAP pomimo pokonywania tylko kilka kilometrów dziennie.
Nic się nie dzieję trochę jest wolna ale fajną sprawą są łopatki przy kierownicy, zmieniać biegi można nawet w trybie automatycznym. Chociaż po przeczytaniu kilku artykułów o awaryjność zautomatyzowane manualnej skrzyni biegów jaka jest w moim aucie z duszą na ramieniu wyjechałem na wakację. I nie potrzebnie się martiłem. Oby tak dalej
Nic nie stuka brak ludów. Czasem słychać dobiegające odgłosy kamieni podczas jazdy po dziurawych szutrowych drogach.
Sztywna nie przechył w się nadmiernie pomimo wysokiego nadwozia. Brak jakichkolwiek oznak rdzy tylko na lakier trzeba uważac bo łatwo go uszkodzić.
Super dużą szyba przednia na boki nie jest żle. DO tyły przydają się czujniki parkowania bo do tyłu niewiele widać jak to w takich autach bywa.
Wszystko pod ręką, czytelne tylko że względu na duży środkową konsolę, ciężko sięgnąć do schowka po stronie pasażera. W tylnej części nadwozia brak tunelu podłoga jest prosta i posiada dwa schowki na drobiazgi. Ja trzymam.tam żarówki
Wnętrze szybo się nagrzewa. Dużą szyba przednia i szklany dach nie pomagają w schłodzony wnętrza. Dobrze, że jest roleta na dachu
Dla osób do 180 cm wzrostu jest aż za dużo
Silnik dopiero słychać przy ok 2700 obr/min , ale tylko podczas przyspieszania bo w czasie jazdy na 6 biegu przy tych obrotach to hałasuje powietrze obiegające duże lusterka i nadwozie. W kabinie jest naprawdę cicho radio gra na 1 lub na 2.
Na razie wymieniłem OLEJ w silniku 92 zł 5 litrowa bańka, 2 litry oleju w skrzyni biegów po 27zł za litr jeden łącznik stabilizatora 28 zl filtry wszystkie, no i razrząd za 365 zł oczywiście z pompą wodną (są tańsze). Naprawdę ceny części zamiennych nie są droższe od zwykłego sedana czy hatchbacka .
Jedyną żecza co mnie irytowała to udeżanie klamry od pasów o plastikowy boczek. Ale okleiłem go skórą i go teraz nie słychać jest cicho. Górna część tapicerki drzwi mogły by być nie z twardego plastiku a obita skórką. Materiały są dobrej jakości. Nic w kabinie nie trzeszczy i nie odpada.
Na razie brak jakichkolwiek usterek
Na razie brak jakichkolwiek usterek