Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Maciek3008, 5 lat temu
Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Trudno wybrać bo nie byłem zwolennikiem francuskiej motoryzacji. Kupiłem to auto bo mi i mojej rodzinie po prostu się podobało. Przed zakupem poczytałem opinie, recenzje, i tak oto jestem szczęśliwym urzytkownikiem.
Silnik : Sprawuje się bardzo dobrze. Czytałem, że pada turbina przez filtr ( sitko ), który jest na przewodzie doprowadzającym olej. Można łatwo usunąć go ba wysterczy odkręcić przewód i go po prostu wyciągnąć.
Zawieszenie : Sprężyste auto nie wychyla się nadmiernie. Dobrze trzyma się drogi.
Dwa lata za kółkiem i jak do tej pory bez żadnej awarii. Autko spisuje się rewelacyjnie. Jestem pełny zachwytu. Hahaha jedyna awaria to spalona żarówka od światła stop.
Spisuje się bardzo dobrze. Tylko leję paliwo i wymieniam olej na czas co ok. 13 tyś.
Mam skrzynie zautomatyzowaną 6 biegów i złego słowa nie dam powiedzieć. Może nie jest tak szybka jak dsg ale koszty serwisowanie prawie żadne. Nie dawno wymieniałem olej, wchodzi 2L po 25 zł i sobie sam wymieniłem nic trudnego. Nie trzeba mieć nawet pompki do olej wlewa się przez odpowietrznik. SUPER
Sprężysty średnio twardy, nie nurkuje przy ostrym hamowaniu i nie przechyla się na ostro pokonywanych zakrętach. Przy wymuszanych przeze mnie poślizgach ostro wkracza ESP . Mam jeszcze Grip Control, który naprawdę pomaga np. na śniegu. Mieszkam w górzystym rejonie i nie zawiodłem się jeszcze.
Choć ma 10 lat próżno szukać ognisk rdzy. Sztywna konstrukcja i ten panoramiczny dach super sprawa
Do tyłu jest trochę słabo ale pomagają czujniki parkowania. Do przodu na boki jest dobrze. W lusterkach też wszystko widać. Moim zdaniem są nawet trochę za duże hahaha.
Przestronne wnętrze, wygodne fotele wszystko pod ręką. Jedynie do schowka po stronie pasażera jest za daleko hahaha dla kierowcy, ale to mi nie przeszkadza. Manetki od sterowania radiem i tempomatem choć są za kołem kierownicy, ale szybko można się przyzwyczaić do ich obsługi i nie sprawia to żadnych problemów. Fajną opcją są też manetki do zmian biegów.SUPER
Daje radę. Przy panoramie i w ciepłym klimacie nie narzekałem, że jest za gorąco, a byłem nim w Bułgarii no i w Chorwacji. Jedyne co może trochę przeszkadzać to hałas na maksymalnych obrotach.
Mam 174 cm wzrostu i dla mnie jest naprawdę dużo miejsca za kółkiem. Na tylnej kanapie też nie brakuje miejsca siedzi się wygodnie, jest miejsce na nogi jest podłokietnik.
W mieście prawie nic nie słychać. Jedzie się w ciszy. Dopiero przy prędkościach autostradowych 140 KM/H. słychać szum powietrza silnik ładnie mruczy.
Jak na razie koszty to 50 zł olej do skrzyni biegów 2 X 98 zł olej do silnika, ok. 50 zł filtr oleju i powietrza. W tym roku rozrząd koszt 368 zł z pompą wody i filtr paliwa ok 60 zł. A jeszcze będę wymieniał prawy sworzeń 36 zł
Rewelacja. Warto wydać ok 30 tyś za już 10 latka. W moim przypadku jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sąsiad kupił reno scenika też 2009 rok z mocniejszym silnikiem do ma 120 km hahaha, tylko ja go wciąż odbieram z warsztatu lub do niego przyjeżdżają ostatnio padł mu kluczyk pilot do centralnego turbina nie wspomnę o liczniku który mu wymieniłem bo też mu padł. Ma już go dosyć a taki był fajny i tani hahaha.
BRAK, bo spalona jedna żarówka od świateł stopu to nie usterka.
BRAK. Codziennie jeżdżę pokonał jednym cięgiem trasę 2000 km w jedną i drugą stronę i tylko paliwo leję. Świetny samochód dla rodziny.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 109KM 80kW [l/100km]

5,7