Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Całe auto. To mój pierwszy francuz i nie mogę nic złego o nim powiedzieć. Choć ma już 12 lat nie męczy mnie jak inne samochody jeżdżę nim najdłużej z moich samochodów bo już 5 lat. Zamierzam kupić jego nowszą wersję z e 120 konną jednostką lub z silnikiem 1.5 dni 130 KM.
Jest dobrze. Auto cały czas spisuje się bez zastrzeżeń. W zawieszeniu wymieniłem tylko swożeń i drążki stabilizatora . Nie wspomnę o tarczach i klockach bo to wynika z eksploatacji. W środku jest cicho dopiero przy prędkości autostradowej robi się trochę głośno.
Silnik spisuje się dobrze rozrząd jest prosty i tani. Wymieniony przy 160 tyś Silnik pracuje równo spalanie jest bardzo dobre sadziłem ze będzie wyzsze
Jest to jednostka manualna zautomatyzowana. Są łopatki przy kierownicy można nawet w trybie automatycznym samemu zamieniać biegi. Jest trochę wolniejszy od normalnych automatów ale mi to nie przeszkadza. Za to tania w eksploatacji olej wymieniam sam co 100 tyś 58 zł za 2 litry.
Zawieszenie sprężyste. Trochę głośne moim zdaniem gdyby kołyska do której jest przykrecana zawieszenie była na tulejach metalowo gumowych przykrecana do kabiny było by cicho tył to standart belka włączona nic się nie dzieje. Auto dobrze trzyma się drogi
11 lat i brak nawet oznak korozji kilka zarysowań szkody parkingowe. Lakier jest w bardzo dobrym stanie nic się nie łuszczy.
Do przoduje jest super. Do tyłu gożej, ale są czujniki parkowania więc nie ma problemu z parkowaniem. Lusterka duże moim zdaniem nawet za duże co generuje jak już wcześniej pisałem hałas przy wyższy prędkościach (powyżej 130 km ).
Nic złego nie mogę napisać. Wszystko pod ręką , jedynie ciężko sięgnąć do schowka po stronie pasażera ze wzgledu na wysoki tunel między fotelami kierowcy a pasażerem. Dzięki niemu pod podłokietnikiem mamy gigantyczny klimatyzowany schowek. Nigdy nie widziałem tak dużego schowka, mieści się w nim ok 12 puszek napojów. Używam go jako podręcznej lodówki na dłuższe przejazdy. Kierownica regulowana w dwóch poziomach fotel ma regulację odcinka lędzwiowego, szeroki zakres regulacji
Ze względu na bardzo dużą szybę czołową i w moim przypadku szklany dach, w upalne dni klimatyzacja musi chodzić na wyższych obrotach. Dopiero po dłuższym czasie obroty spadają. Trzeba pamiętać o przysłonie na szybie w lato. Ogrzewanie jest bardzo dobre auto szybko się nagrzewa jest miło i ciepło
Mam 174 cm wzrostu i jak dla mnie jest przestronie, pasażer ma jeszcze więcej miejsca na nogi (BRAK pedałów haha).
Bardzo dobre, przy codziennej jeżdzie trzeba się wsłuchać w mruk silnika . Dopiero powyżej 130 km robi się trochę głośno ale i tak do się spokojnie rozmawiać bez krzyczenia do pasażerów na tylnej kanapie
Co do kosztów to są niewielkie bańka oleju do silnika totala 5w30 OK 100 zł najdroższy w moim przypadku jest filtr kabinowy bo kupuję z najwyższej półki z węglem aktywnym i jonami srebra OK 50 zł. Spalanie OK 6,2 w mieście to moim zdaniem bardzo dobry wynik. W trasie nigdy nie jeżdżę 90 km/godz więc nie wiem ile pali, za to przy OK 110 spalanie średnie jest ok5,4L. Przy wietrze w plecy jest mniej hahaha.
Jest droższy niż np reno scenik ale jakość wykonania wnętrza, materiały, spasowanie elementów i wyciszenie kabiny musza kosztować i nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten samochód.
Ogólnie jest dobrze jedynie to czasem przycina się ekran od radia i nawigacji trzeba do niego sięgnąć i wcisnąć przycisk do schowania go i ponownie wcisnąć żeby go otworzyć
Jak do tej pory żadnych awarii ani poważnych ani mniej poważnych. Jechałem nim do Bułgarii OK 2 tyś km i tylko paliwo raz zatankowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 109KM 80kW [l/100km]

5,4