Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Jurek, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
To nie jest samozachwyt ze moje oceny sa tak wysokie (obym sie nie mylił co do przyszłosci)bo mam duze doswiadczenie z róznymi samochodami ( w tym słuzbowe) od fiacika zaczynając na duzych SUVach kończąc.
Kupiłem auto tuż przed wielką zimą. Zadnych problemów z rozruchem nawet przy 25 stopniach mrozu po 15 godzinach. Silnik bardzo elastyczny, nawet przy duzych obrotach słychać lekkie mruczenia z zewnątrz, mozna spokojnie rozmawiać wewnątrz auta.
Świetnie zestopniowana skrzynia. Dwa pierwsze biegi zdecydowanie przeznaczone do ruszania lub jazdy w trudnym terenie. Dopiero od trójki auto nabiera cech szosowych, bardzo dynamicznie się "zbiera". Bardzo elastyczna piątka. Szóstka niesty na niskich obrotach przy małej predkosci potrzebowałaby ze 20 koników wiecej ale powyzej 80 km/h żwawo przyspiesza.
Jak narazie perfekt. Grip control świetnie sie spisuje. Przy szklance na drodze sprawdziłem slad na śniegu. To prawda układ ten idealnie rozdaje moc na obydwa koła. W ciezkim terenie (głeboki śnieg plus lód) poradził sobie doskonale ( niestety nie jest to 4x4)
Troche za słabo do tyłu. Na słupkach powstają martwe pola. Nie wolno sie tu śpieszyc bo mozna sie mocno żdziwić. Mało brakowało abym najechał pieszą podczas cofania. Szybkie spojrzenie w lustro wsteczne i do tyłu. Uratował nas czujnik parkowania. Osoba ta znajadowała sie w martwym polu tylnego prawego słupka. Nauka na przyszłosc - spiesz sie powoli
Zadziwiajaco wszystko w zasiegu ręki. Jedyne co chciałbym poprawic to półka drzwi. Jest ona za nisko dla mnie aby oprzeć łokiec a obudowa okna za wysoko. Czasem mozna troche odpocząć wspierajac rękę. (Zapomnij o zimnym łokciu - za wysoko :))
Jest super. Auto jest prawidłowo przewietrzane. Nawet przy znacznych róznicach temperatur np: po wyjeździe z garazu na 20 stopniowy mróz nie doszło nawet do minimalnego zamglenia jakiejkolwiek z szyb.
Jest wiele miejsca. Wsiadanie i wysiadanie bardzo łatwe. Samochód nie jest za wysoki (jak to ma miejsce w duzych SUVach) a siedzenie raczej krzesełkowe niz lezacy fotel.Szczególnie jest to wazne dla osób starszych , moi rodzice z łatwosci zajmuja miejsca, nareszcie nie mam z tym problemów. Jakość materiałów wykończeniowych wnętrz bardzo wysoka. Plastiki miekkie i miłe w dotyku, zadnych podróbek , metal to metal
Bardzo dobre wyciszenie. Dopiero powyzej 120 km/h daje sie słyszej lekkie huczenie wiatru z tyłu samochodu. Zalezy ten efekt od siły i kierunku wiatru. Auto ma bryłe zwarta ale wysoką i jest podatne na podmuchy wiatru (weź to pod uwage i uwazaj np; przy mijaniu TIRów , wyjazdu z lasu na otwartą przestrzeń).
Jestem bardzo mile zaskoczony apetytem tego auta. Trochę sie obawiałem ze przy pojemnosci 1,6 samochód bedzie za "słaby".I na szczescie sie pomyliłem. Do tej pory (ponad 6000 km przejechane) komputer pokazuje średnie spalanie 5,8l/100h, według moich wyliczeń moze to byc nieco wyzej około 6,0. Nawet niech to będzie 6,5 podczas rekordowej zimy >> bajeczka >> co to bedzie gdy przyjdzie ciepełko, na pewno 1-1,5 litra mniej. Mniam,mniam :)
Uwazam ze cena jest bardzo atrakcyjna. Za SUVa np; RAV4 lub Outlander ( to brałem pod uwagę przy decyzji) z tym wyposazeniem musiałbym dołożyć 30 tys. zł. Rozwazałem również crossa Nissana QQ, lecz ten ostatni wysiada w kosztach, wyposazeniu i jakosci wnętrza wobec 3008
Brak, Mam nadzieje ze tak zostanie
Brak. Auto jest nowiutkie a gwarancje dostałem o rok dłuzszą ekstra.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 109KM 80kW [l/100km]

5,9