Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

nowy fan francuzów, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Inne : ogólny komfort w niedoszłym prawie suvie. taki fajny mix kilku klas - nietuzinkowość to jest to.
Puget jest ciekawy, ładny , rzadki na drogach. Blizej mu do klasy premium niż do standardu kompaktu opla czy forda. Jak na razie jestem mile zaskoczony. Taka fajna świeża odmiana po takiej trochę nudnej stylistyce niemieckiej.
1.6 cudu nie ma. dośc żwawo idzie z 3 osobami , ale w/w focus jest szybszy. Wiadomo masa i wysokość swoje robi. Wydaje mi się ,że 2.0 hdi byłby optymalny. Trzeba jednak przyznac ,że jest cichy.
daję doskonale , gdyż w porównaniu do innych pugów i francuzów jakimi jeździłem chodzi bajka. Dość porównywalnie z w/w foką , czasem tylko można wyczuć leciutkie haczenie.
w odniesieniu do foki to trochę mu brakuje gdyż jest wysoki i ma z tyłu belkę nie wielowachacz, ale jest miło. Faktycznie jest twardszy od większośći francuzów, ale wygodny, na razie testowany na autosradach - wrażliwy na wiatr boczny od ok. 130 km/h,
CISZA ! - mało szumów wiatru, silnik cicho mruczy, troche słychać tylni zawias na poprzecznych krótkich nierównościach i na kocich łbach ( belka :-( ) ale w porównaniu z foką jest bardziej komfortowo, a i fotele z tymi zagłówkami - super.
Tu jest jego festiwal. fajne schowki , super kieszenie w drzwiach - wejdzie butelka z wodą :-), podłokietnik- bomba, schowki pod podłoga w 2 rzędzie. Bardzo ciekawy i funkcjonalny kokpit- design mega, jego kształt- super. Dobra nawigacja i zestaw głośnomówiący. Wygodne obszerne fotele. Bagażnik fajny , ale nie rozumiem po co tam pełnowymiarowy zapas, lepiej byłoby dac dojazd i pogłębic go o te 6- 8cm jakich brakuje mi w pośrednim ustawieniu podlogi- ale to subiektywne odczucie
jak na razie w grudniu i temperaturach marcowych :-) jest ok.
lepiej jak w mojej foce 2 i dużo lepiej niż w foce 3. mam 183 cm i mały nie jestem - dla mnie z przodu jest ok.- ten kokpit , tunel środkowy - gabarytowo super nie za ciasno nie za luźno. z tyłu idzie za mną usiąść i także jest dobrze.
słychac tylko trochę zawias tylny , a tak motor cichy nawet w okolicy 3,5 tys nie warczy męcząco, szumów powietrza do 140 km/h brak. Po foce jestem oczarowany ciszą w tym aucie. super!
jak na razie 3/4 trasa przeważnie w zakresie 80-130 km/h - i średnia z kompa 5,8 L. Przy tej masie i wysokości - super.
jakość materiałów w wielu miejscach premium - cena w segmencie prawie standard - jest dobrze. Zobaczymy jak z jakością będzie po 50 czy 100 tys km
brak
brak