Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Silnik 1.6 HDi FAP 115KM 85kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDi FAP 115KM 85kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
3008 to mój 3 peugeot, wcześniej użytkowałem 207SW również 1,6 hdi o mocy 90km i użytkowałem 107 w benzynie. Bez wahania wybrałem kolejny Peuegeot, nie patrząc na liczne negatywne opinie o tej marce. Bezawaryjność i oszczędnosć to nie wszystkie atuty tych aut. Dla mnie linia karoserii ponadczasowa, podbnie jak 207SW. W środku bardzo dużo miejsca, nie wiem który samochód oferuje tyle miejsca. Po złożeniu siedzeń robi się niezła bagazówka. Sam bagażnik jest mega duży, podwójna podłoga to kolejny atut. Silnik wystarczający do tego auta, oczywiście jeżeli ktoś potrzebuje więcej wrażeń może kupić z silnikiem 2,0 o mocy 156km. Osczędność to duża zaleta, przy prędkościach na trasie do 120km/h, zamykał mi się w 5,6l/100km. Na dojazdy do pracy to luksus. Wiele razy byłem tym samochodem w Chorwacji i Albanii, bez problemów. Samochód kupiłem jako 2-latka z przebiegiem 23tys., sprzedałem przy przebiegi ponad 170 tys. Tylko systematyczne wymiany oleju i filtrów co 15tyss, wymiana końcówek drązków i oczywiście tarcze hamulcowe i klocki, nic więcej. Auto bezawaryjne. Systematycznie zalecam wymianę filtra paliwa, jest wrazliwe na nasze śmieciowe paliwo - niestety. Z reguły Peugeoty mają maksymalne wyposażenie we wszsystkie gadżety, więc poprawia to znacznie komfort jazdy. POLECAM

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 115KM 85kW [l/100km]

5,4