Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

Silnik 2.0 HDi FAP 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 3008 I Crossover 2.0 HDi FAP 150KM 110kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : 2.0HDI jak na razie cichy, ekonomiczny oraz dynamiczny
Kontrowersyjny przód, ale za to wnętrze jest niezłe, wystarczający bagażnik nawet z zapasowym kołem pełnowymiarowym. Plastyki czasami poskrzypią, ale poza tym cichy i komfortowy. Silnik 2.0 HDI to chyba strzał w dziesiątkę. Minus za brak dodatkowego ogrzewacza postojowego.
2.0 HDI, to bardzo ekonomiczny i cichy silnik oraz zapewniający niezła dynamikę. Wyprzedzanie tym samochodem to chwila bez stresu, bez niepotrzebnych redukcji po prostu wciskasz pedał gazu.
Oceniam doskonale, lecz z minusem za twarde wchodzenie biegów.
Tylko dobrze, na dobrych asfaltach trzyma się świetnie ale na dziurach trochę hałasuje i nie wyrabia z amortyzacją. Samochód kupiłem używany więc muszę dokładnie sprawdzić zawieszenie.
Nawet przez tylną szybę niezła widoczność w porównaniu do wielu konkurentów oferujących widoczność na poziomie garbatej Warszawy
Ergonomia to wnętrze, to jest to co mnie zachęciło do kupna tego samochodu. Wszystko jest pod ręką. Dobrze że nie mam dotykowego panelu który by tylko rozpraszał.
Dobrze - bo wszystko jest super, ale nie w zimie. Silnik 2 hdi z małym spalaniem ma problem rozgrzać się w krótkim czasie do jakiego przyzwyczai mnie benzyniak. Pokonując pierwsze kilometry muszę wybrać szybsze nagrzanie się silnika czy ciepłe wnętrze.
Na przednich fotelach jest świetnie. Mój rekord ponad 1500 km z południa Europy w 16 godzin bez większego zmęczenia / nie zrobiłbym tego w moim poprzednim samochodzie/.
Jak na diesla niezłe, jestem zaskoczony.
Biorąc pod uwagę tylko zużycie paliwa, jest na "pięć " średnia z 10 tys km 5,5l/100km
Trudno mi określić
Trudno mi określić