Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

Janusz, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 98KM 72kW
Rok produkcji 1996
Peugeot 306 I Hatchback 1.6 i 98KM 72kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajna dynamika. Przyjemnie się jeździ.
Potrzebowałem na szybko taniego auta, to i mam. Generalnie jeździ się fajnie i gdyby nie sypał się co jakiś czas, to byłoby to naprawdę przyjazne autko dla takiej rodzinki 2+2. Ale jak mi dzieci podrosną, to nie ma przebacz - sprzedaję. (O ile ktoś go kupi)
Nienajgorszy, niezła dynamika (1.6), całkiem przyjemnie się wyprzedza. Gorzej przy jeździe powyżej 120 km, traci na dynamice, wolno się rozpędza, ale przy normalnej jeździe jest nie najgorzej.
Nie mam problemów z wrzucaniem biegów, łatwo wchodzą, nie ma zgrzytów.
Dobrze trzyma się drogi, nie trzeszczy, nie skrzypi, może trochę mógłby być wyższy.
Trochę za małe wsteczne lusterka, ale generalnie jest ok.
Wszystko ok, poza niewygodnie usytuowanymi przyciskami do odsuwania szyb. No i stanowczo za mało schowków.
Ogrzewa się w porządku, chłodzi też nie najgorzej. Jedynie nawiew na stopy mógłby być na wprost, a nie z jednej strony - w efekcie w jedną stopę zimno w drugą gorąco ( w zimę na odwrót).
Z przodu nie mogę narzekać, (mam 194 cm wzrostu, 120 kg wagi, więc jest raczej luźno). No a z tyłu, to ciasnota. Jak posadzę za sobą dzieciaka w foteliku, to czuję jak mnie kopie po plecach.
Ujdzie jak na takie stare auto.
Żarłoczny, że hej. Po pierwszym miesiącu byłem przerażony, teraz przywykłem i śmieję się, że jak będzie mnie stać na większe auto, to nie przeżyję szoku związanego z wydatkami na paliwo.
Nie ma co narzekać, jedne z tańszych aut na rynku, no i przekłada się to na jakość. Ale jakby znaleźć wychuchane autko, to można spokojnie polecić.
Fakt, że swoje lata ma, jakieś ślady po lekkiej stłuczce i pewnie kilometrów drugie tyle co na liczniku (nie ma cudów), ale z połowa różnych przydatnych drobiazgów, to w nim nie działa - centralny zamek, elektryka szyby pasażera, nawiew na 3, sygnał nie zgaszonych świateł, zapalanie światła przy otwartych drzwiach, że część z nich wymienię...
Raz mi padł w kryzysowej sytuacji z powodu spalonego rozrusznika, ale na szczęście 2 km za miastem, do tego zalany potencjometr, uszkodzony czujnik ciśnienia, hamulec, oj kosztowały mnie trochę naprawy - w przeciągu pół roku dołożyłem do niego z 2 tys. zł, ale optymistycznie zakładam, że jest to efekt odpuszczenia sobie napraw przez poprzedniego właściciela i wierzę, że jeszcze kilkadziesiąt tysięcy kilometrów to ja nim zrobię...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 98KM 72kW [l/100km]

8,4