Ocena kierowcy - Peugeot 306 I Hatchback

zawadzkimi, 12 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 I Hatchback 2.0 121KM 89kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Po złożeniu siedzeń bagażnik robi się bardzo obszerny. Wielka klapa umożliwia włożenie np. dwóch rowerów bez jakiegokolwiek rozkręcania. Po wymontowaniu siedziska (tylko się wyciąga) można się dość wygodnie wyspać :)
Silnik : Wymiana silniczka krokowego
Zawieszenie : Swożeń wahacza, końcówka drążka kierowniczego
Inne
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Polecam wersje z mocnymi silnikami - bardzo dużo przyjemności z jazdy!
Praktycznie bez zarzutu. Zbiera się ładnie choć dość późno. W bardzo mroźne dni (-10C, -20C) na pracy z LPG lekko szarpie. Awarie: wymiana silniczka krokowego.
Przełożenia dobrze dobrane, choć \'piątką\' mogłaby być \'dłuższa\'. Uwaga! W skrzyni sześciobiegowej szóstka wcale nie jest dłuższa!! Czasami problem ze wrzuceniem jedynki gdy auto jeszcze się toczy. Ponowne wduszenie sprzęgła pomaga.
Auto oryginalnie lekko obniżone, troszkę twarde ale wciąż komfortowe. Świetne na szybkie, kręte trasy.
Bardzo dobra widoczność!! Zwłaszcza widok do tyłu.
W kabinie dość mało miejsca na przedmioty codziennego użytku. Bardzo mały schowek pasażera.
Zimą w kabinie szybko się robi ciepło. Ogrzewanie jest bardzo wydajne. Nawiewy dobrze spełniają swoje zadanie. Półautomatyczny tryb klimatyzacji całkiem nieźle się spisuje. Małym mankamentem jest nawiew wprost na prawą stopę kierowcy. Latem przechłodzi, zimą przegrzeje!! Łatwo da się zasłonić.
Kierowca i przedni pasażer podróżują dość wygodnie. Z tyłu jak na auto tej klasy też nie jest źle, choć większe osoby na dłużej trasie będą narzekać.
Na co dzień nie jest źle. Na trasie przy większych prędkościach (zwłaszcza autostradowych) hałas jest dość męczący.
Nie wiem nic o spalaniu benzyny... Spalanie LPG natomiast jest OK. Średnio 11 - 12l/100km przy dynamicznej jeździe. Na trasie da się zjeść nawet do 8l/100km. Ceny napraw i części przeciętne choć ciężko mi powiedzieć. Auto praktycznie nie stało w warsztatach :)
Z instalacją LPG na stacji nie ma płaczu i lamentu. W warsztacie też kieszeni nie wyzerowałem.
Standardowe awarie. Wymiana sworznia wahacza, końcówka drążka kierowniczego. Wadliwy silniczek krokowy. Dziury w układzie wylotowym - bardzo tanie do naprawy.
Żadnych poważnych awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 121KM 89kW [l/100km]