Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

15 lat temu
Rok produkcji 2000
Peugeot 306 II Hatchback 1.6 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Autko godne polecenia. Mało pali, dobrze jeździ ze sporą ilością miejsca w środku. A do tego dużo tańsze niż konkurencja.
Jak na 1.6 mogłoby być odrobinę lepiej. Żeby samochód zaczął się konkretnie zbierać potrzebuje 3 tys obr za to w druga stronę bez sprzeciwu znosi jazdę miejska 40-50 na 4 biegu. Ogólnie jednak jestem zadowolony. Na wycieczce bardzo dienie radził sobie w pogoni za Audi A4 1.8 T znajomego :)
Ma bardzo długie przełożenia na 2 biegu można dojść do 100 a na 3 do 130 co jest bardzo pomocne przy wyprzedzaniu. Nie ma problemów ze zmianą biegów a skoki lewarka są stosunkowo krótkie.
Jak na auto kompaktowe które swoją premierę miało na początku lat 90 jest bardzo dobrze. Świetnie trzyma się w zakrętach. Czasami lubi hałasować ale przez te 145 tys nic nie było przy nim robione.
Przy maksymalnie cofniętym fotelu zdarza się, że trzeba sie wychylić na bolki żeby dobrze zobaczyć co się dzieje po bokach. Przy parkowaniu za to nie ma żadnych problemów.
Wszystko pod ręką. U mnie bez poduszki pasażera dodatkowy schowek.
Samochód nagrzewa się szybko i stabilnie trzyma temperaturę. Nie mam klimy wiec latem jest troszkę gorąco. Nie mam problemów z parującymi szybami.
Z przodu jest pod dostatkiem. Z tyłu jak na jedno z najkrótszych aut w klasie też nie ma na co narzekać. Przy 4 osobach można spokojnie oddawać sie podróżom. Po złożeniu tylnej kanapy wchodzi do środka rower górski z ramą 21\" bez odkręcania kół.
Powyżej 130 robi sie naprawdę głośno. To chyba jedna rzecz która mi przeszkadza w tym aucie. Ale ta cecha jest dokuczliwa tylko przy szybkiej poza miastem.
Jak dla mnie rewelacja. Samochód nie chce spalić więcej niż 9 litrów. Przy jeździe miasto trasa i to niezbyt ekonomicznej wychodzi 7,5. Miasto w korkach do wspomnianej wcześnie 9. Przy jeździe do 130 po zachodnich autostradach można zejść do 5,5. Dodatkowa zaleta to 60 litrowy zbiornik. Przy pełnym zbiorniku można spokojnie pojechać z Łodzi do Krynicy Morskiej i wrócić z 1/4 zbiornika.
Auto tanie w zakupie i utrzymaniu.
Auto od nowości było w rodzinie i raczej nie działo się z nim nic nadzwyczajnego. U mnie przez ost rok i 17 tyś km zawiódł raz ale za to porządnie. Dopiero 3 mechanik/ elektryk sobie z tym poradził. Kosztowało to 400 zl i złożyło sie na to parę rzeczy. Poza tym dziwnym wypadkiem tylko rzeczy eksploatacyjne. Olej zmieniam co 10 tys.
czytaj powyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]