Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

Kacper, ponad rok temu
Rok produkcji 2000
Peugeot 306 II Hatchback 1.6 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ze względu na elastyczność i kulturę pracy
Inne : Brak jakichkolwiek
Autko użytkuje od dwóch lat i jest świetne jeszcze nigdy mnie nie zawiodło kupiłem go za śmieszne pieniądze w bardzo dobrym stanie wszystko da się ogarnąć samemu jak się chce a ceny za części są śmieszne. Naprawdę polecam na pierwszy samochód.
Nie mam z nim żadnych problemów fajnie się wkręca na wysokie obroty i z tym nie ma żadnych problemów. Żałuje tylko że nie założyłem LPG.
NIe mam z nią żadnych problemów, jedyne czego mi tutaj brakuje to 6 bieg... no ale nie można mieć wszystkiego. Fajne krótkie przełożenia sprawiają że można je zmieniać w szybki sposób
Auto jest przyklejone do drogi. Prowadzi się niesamowicie i z niesamowitym wdziękiem. W zimę można sobie zarzucić dupką na śniegu. Gdy do niego wsiadasz czujesz się jak w rajdówce naprawdę fenomenalne uczucie
Nie mam do niej zastrzeżeń autko jest małe i zgrabne nadaje się zarówno dla pań jak i dla panów i nie sprawi że wysiadając z niego poczujesz się jak jakiś miły ciepły pan z torebką. auto wyglądem zmiata naprawdę dużą część konkurencji jeśli chodzi o wygląd. Nie miałem problemów jeśli chodzi o rudą ale znalazłem dobry egzemplarz. Tutaj sprawdzałbym progi i błotniki ale śmieszne ceny około 150zł za błotnik sprawią że i tak się będzie opłacało je kupić... Jakby całe auto dużo więcej kosztowało hahaha
Widoczność w tym aucie mnie zaskoczyła bardzo ale to bardzo pozytywnie. Jeździłem już kilkoma autami peugeotem 1007, passatem cc, oplem insygniom czgolfem 3 w żadnym z nich widoczność nie była tak dobra. Gdzie się odwrócisz to szyba
PO dwóch lata trochę żałuje że nie wsadziłem w niego LPG zwłaszcza przy dzisiejszych cenach jakie nam funduje nasza ha tfu władza około 6,64zł/l. Ale spalanie wychodzi w granicach 7,6l/100km po mieście, na trasie jadąc około 100km/h najniżej jak mi się udało zejść to 6,3l/100km
Działa i to jak na takiego bziumka działa zaskakująco szybko. W zimę rozmarzanie zaszronionych szyb zajmuje jakieś 2min a do pełnego ciepłego komfortu aby się można było rozebrać jakieś 8min nie ma tragedii. A z klimą nigdy nie miałem problemów dział i przyjemnie chłodzi
TO JEST COŚ FENOMENALNEGO!!! Nie wiem jakim cudem w tak małym aucie udało się im stworzyć tyle przestrzeni mam 182cm wzrostu a za mną siądzie dorosła osoba i będzie miała jeszcze luz miedzy nogami naprawdę coś fenomenalnego bagażnik jest na tyle duży że mogą się spokojnie zapakować 3-4 osoby na jakiś wyjazd teraz już nie robią tak pojemnych i pakownych "małych aut"
No tu chyba jedyny minus tego samochodu to wyciszenie bo przy jeździe około 100-130km/h trzeba już niestety zacząć głośniej ze sobą rozmawiać powyżej 130km/h zaczynasz lekko głuchnąć
Części śmiesznie tanie za sprzęgło z robocizną zapłaciłem 800zł (NOWE!) reszta pierdół śmiesznie tania jak klocki tarcze itd...nic dodać nic ująć
Auto użytkuje już 2 lata i nigdy z nim nie miałem problemów mogłyby być ciut wygodniejsze fotele ale nie oczekujmy zbyt wiele za te pieniądze naprawdę godne polecenia dla każdego
NIgdy nic się nie zepsuło poważniejszego i nigdy z nim nie miałem problemów coś genialnego i fenomenalnego
Po 2 latach użytkowania mogę spokojnie powiedzieć że auto w utrzymaniu jest śmiesznie tanie i podkreślę to jeszcze raz! Dostępność części jest dziecinnie łatwa bo te części zwyczajnie są i nie ma problemu z ich ogarnięciem. Jedyne co musiałem zrobić to sprzęgło ale to normalne po 150tyś.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

7,1