Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Kombi

SzySzon, 16 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Peugeot 306 II Kombi 1.9 TD 90KM 66kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie musze robic zadnych konserwacji, poprostu autko nie rdzewieje :)
Silnik : Uszczelka pod glowica
Zawieszenie : silentbloki, laczniki stabizizatora, poduszki
Układ elektryczny : pekajace przeowdy
Za te pieniadze jak najbardziej polecam, auto wygodne, tanie w utrzymaniu, dobre osiagi, ocynkowana karoseria.
Silnik super !! Bardzo mocny, idealnie sie wyprzedza inne auta. Ma duzy moment obrotowy (prawie 200 nM). Ponizej 2250 obr slaby, powyzej jest super z racji pracujacej turbiny. Jezdze duzo po gorach i tylko diesel wchodzi w rachube.
Nie podoba mi sie zestawinie przelozen, za duze skoki na pierwszych biegach a za male na najwyzszych np z 4 na 5
Uklad jezdny to rewelacja, trzyma sie drogi jak przyklejony z racji tylnej osi samoskretnej. Hamulce doskonale, autko jak przyklejone do drogi ( a nie posiadam ABS)
Super widac przez tylnia szybe, nie tak jak w innych konstrukcjach, troche za male lusterka boczne
Nie mam zadnych problemow
Nie mam zadnych problemow, szkoda tylko ze mam wersje bez klimy
Malo przestrzenii dla pasazerow (miejsce na nogi)
Glosny powizej 140 - 150 km/h
Pali jak na starego TD w miare przyzwoicie, przy dosc dobrych osiagach
W porownaiu do VW audi czy innych niemieckich marek jest doskonale ( mialem wczesniej VW). Za cene jaka dalem za auto mialbym moze jakiegoc starego golfa III na beznzynie bez dodatkowego wyposazenia. Moj 306 ma pelna elektryke i welurowa tapicerke i jest TD
Drobiazgi to pieta achillesowa tego auta, wiazki elektryczne pomiedzy drzwiami a karoseria lubia pekac, alektryka ogolnie jest awaryjna, ale nie ma w aucie za duzo elektroniki wiec mozna jezdzic z tym
Zmiana uszczelki pod glowica, ale te silniki tak maja, ze po ok 200 000 km stara uszczelka parcieje i trzeba zmienic na nowa (tak powiedzial mechanik). Pozatym elementy zawieszenia, silentbloki, poduszki,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,2