Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

RobertC, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Model "wypuszczony" z fabryki pod presja rynku a nie z gotowości.
Silnik pracuje dobrze w górnym zakresie obrotów czyli od 4 do 6 tys. Do przyspieszenia żadnych uwag.
Początkowo żadnych problemów - Po 170 000 km wymiana tarczy ale bardziej asekuracyjnie nic z potrzeby. Po 172 000 coś padło w skrzyni i sobie rzęźi - serwis doradza wymianę skrzyni - niestety po gwarancji.
Trwałe amortyzatory - przejechałem ok 150 000. Niestety nowe mozna zakupic tylko w serwisie. Zamienników na rynku nie ma. Jest wada konstrukcyjna auta które producent za bardzo nie chce zauważyc(konsultowałem to z innymi użytkownikami) przy najezdzaniu np na krawężnik coś straszliwie czasem chrupie w przednim zawieszeniu.
Przy długich trasach męczy się noga ponieważ pedał gazu jest umieszczony za blisko obudowy.
Fotele są wygodne, gorzej z miejscem na nogi z tylu.
Włączona klimatyzacja w jeżdzie miejskiej to morderstwo dla kieszeni.
Nigdy więcej Peugeota.
po 3 latach plastiki skrzypią i trzeszczą. Zaczynaja sie również wymiany drobnych rzeczy np łożyska. Po raz drugi jestem zmuszony do wymiany huba z przelacznikami (kierunkowskaz, swiatla wycieraczki) pierwszy padł po 25 tys km (też częsty problem w 307) Po 2 roku wytarły się wszystkie niby "chromowania" z plastików Odpadła również uszczelka przy drzwiach.
Jestem zawiedziony koniecznością wymiany skrzyni biegów - tym bardziej że jeżdzę autem sam i od nowego. Kolejna rzecz to problemy z wiązkami kabli- przez pół roku jezdziłem bez ABS ponieważ serwis nie wiedział co może być przyczyną usterki - była ww wiązka kabli.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]

8,9