Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna linia do dziś mi się podoba
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki przednie, z tyłu mam żarówki diodowe i po problemie
Zawieszenie : Ale to chyba na naszych drogach w każdym aucie zaczyna coś pukać
Dobre auto jak za tą cenę. Zastanawiałem się przed zakupem po tym co przeczytałem w internecie o 307 a nie chciałem mieć vw jak wszyscy. Jeżdzę już prawie 3 lata i nie miałem żadnej usterki oprócz dziurawego tłumika. Przebiegi roczne około 12 do 15tys km. Polecam tym co się wahają. To bujda z tą elektroniką chyba , że w dieslu. Polecam benzynę 1.6!!!
Jak na silnik 1.6 bez turbiny osiągi bardzo dobre. Załadowany na maksa też daje radę ale już bez szaleństw.
Trochę mam czasem problemy ze wstecznym, ale pozostałe biegi wchodzą b.dobrze
Samochód doskonale trzyma się drogi gdyż ma dość sztywno zestrojone zawieszenie. U mnie opony 205/55 R 16.
Czasami potrafi się ukryć pieszy (przedni słupek dość szeroki).W zakrętach w mieście trzeba uważać. W pozostałych kierunkach widoczność znakomita. Boczne lusterka mogły by być trochę większe ale dają radę. Nie zdażyło się żebym komuś zajechał drogę
Bez zarzutów. Wszystko pod ręką. Panel klimy mógłby być trochę wyżej
Super zwłaszcza przycisk na panelu klimatyzacji za pomocą którego (1 naciśnięcie) w mig mam widoczność gdy szyby są zaparowane
Sporo przestrzeni jak na tę klasę samochodu. Bagażnik wystarczający na 3 osoby spokojnie. 4 już trochę gorzej
Samochód dobrze wyciszony. Dopiero powyżej 120km/h robi się głośniej
Zużywa średnio od 7 do 7,5l/100km.Po pół roku przerobiłem na gaz gdyż dużo jeżdżę. Spalanie gazu średnio 7,5 do 8,5. Maksymalne spalanie gazu do tej pory 8,9 na autrostadzie przy włączonej klimie. Na benzynie przy eko-jeździe (V do 90km/h, hamowanie silnikiem, minimum postojów) zużycie uzyskałem 6,7l/100km
OK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 109KM 80kW [l/100km]