Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Mario, 13 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Super hamulce - żyleta, na prawdę baaardzo mocne. Miałem kiedyś wymuszone hamowanie i jedyna rzecz, która mnie powstrzymała przed wyleceniem przez przednią szybę były pasy, przez pewien moment nie siedziałem na fotelu.
Karoseria : Drobne wybulenia lakieru na klapie bagażnika - skaza cynkowa
Przeniesienie napędu : Koło dwumasowe
Ogólnie jestem zadowolony - chociaż mogło być lepiej. Najbardziej uciążliwą rzeczą związaną z użytkowaniem tego modelu jest włączający się wentylator w momencie przerwania wypalania sadzy z filtrze FAP - ale da się z tym żyć, chociaż utrudnia użytkowanie samochodu. Cóż powiedzieć więcej - samochód ładny w środku jak i na zewnątrz, który jak na razie nie pociągnął mnie po kieszeni.
No witam, autko posiadam już 7 miesięcy. Przejechałem nim 7 tys km. O silniku mogę powiedzieć, że ma nawet kopa, chociaż z początku brakowało mi mocy. 110 KM na 1400 kg trochę mało, ale mimo wszystko jest to samochód dynamiczny. W porównaniu do innych samochód, którymi jeździłem jest nieźle.
Biegi wchodzą dobrze, ale rewelacji nie ma. To co bardzo mi przeszkadza to hacząca trójka - lubi czasami zgrzytnąć. No i jedynka w trakcie wolnej jazdy zbyt dobrze nie wchodzi - po za tym ok.
Układ jezdny na prawdę rewelacja. Mimo iż to francuz zawieszenie ma twarde - bardzo pewnie wchodzi się nim w zakręty, nie ma jakichś przechyłów. Tak, że zawieszenie ogólnie jest fajne.
Widoczność jak najbardziej ok do przodu jak i do tyłu - lusterka boczne w miarę duże.
Też nie ma co się rozpisywać - jak dla mnie wszystko na miejscu. Siedzenia dobrze wyprofilowane - nie męczą pleców.
Jedno zdanie - bardzo wydajna. Przy niskich temperaturach (parę stopni) odparowanie szyb zajmuje parę sekund. W zimie schodzi dłużej - kwestia nagrzania silnika. Ogólnie ok.
Bardzo dużo miejsca. Duży bagażnik. 4 osoby dorosłe podróżują bez problemu.
Na prawdę cicho. Czasami nie słychać tego silnika.
No tutaj jest trochę gorzej. Niektórzy piszą, że mają spalanie średnio na poziomie 5l/100km. U mnie komputer pokazuje średnio od 4,7 - do 5,7. W rzeczywistości mierząc ilość spalonego paliwa podczas tankowania wychodziło mi spalanie rzędu 6 - 7l/100km. Poniżej 6l/100km nie udało mi się zejść. Tragedii nie ma, ale mógłby spalać mniej. Spalanie jest takie a nie inne, może dlatego, że raczej jeżdżę na krótkich odcinkach. Teraz w zimie pali pewnie jeszcze więcej, podejrzewam, że z 8l/100km.
Ceny używanych 307 są niskie, ze względu na nie najlepszą opinie - bardzo awaryjne. Kupiłem samochód używany więc ciężko mi coś mówić o stosunku jakości do ceny. Póki nie ma większych awarii jest ok, a jak by nie było do każdego używanego samochodu trzeba coś dorzucić kasy. Ja na razie wymieniłem żarówkę, olej i filtry, no i czeka mnie jeszcze wymiana dwumasy - ale to wstawi się sztywny zamiennik. Od razu mówię, że tego modelu bym już drugi raz nie kupił - z prostego powodu - chcę jeszcze pojeździć innymi markami - lubię zmiany :)
Hmmmm, co by tu powiedzieć???? Autem przejechałem 7 kkm i mam je 7 miesięcy. Mówi się, że często przepalają się żarówki, ja go kupiłem z przepaloną żarówką przednią i po jej wymianie jeszcze mi świeci. Więc świeci mi już 7 miesięcy. Były głosy, że żarówki palą się w tych modelach nawet raz na miesiąc - u mnie już świeci siódmy miesiąc. Szczerze mówiąc, to większych problemów jeszcze nie miałem, ale spodziewam się wymiany koła dwumasowego. Tak, że na razie jest ok, obaczymy jak będzie dalej.
Tak jak pisałem wcześniej - czeka mnie wymiana nieszczęsnego koła dwumasowego - po za tym jak na razie ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]

6,3