Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Linea, 14 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Swietnie dzialajace hamulce(bardzo czule) . Wystarczy lekko przycisnac pedal hamulca , a auto zaczyna hamowac.
Podsumowujac, nie bralam pod uwage zakupu jakiegokolwiek Peugeota jako mojego pierwszego auta, ale po zakupie go, nie moge z niego wysiasc do tej pory. Jazda jest tym autem jest przyjemna i az kusi na wybranie sie w jakas dluzsza trase. Jedna z wielu cech jaka uzekl mnie Peugeot 307 jest przedewszystkim wyglad. To auto ma piekna linie, a kazdy szczegol jest dopracowany(szczegolnie \'kocie\' swiatla) Rowniez wnetrze jest ladnie zaprojektowane. Bardzo podoba mi sie w Peugeocie to , ze nie jest on niski i ma sie wraznie patrzenia na innych kierowcow z gory. Wg mnie to auto jest wprost idealne dla osob chcacych posiadac samochod do jazdy po miescie, ale takze wykorzystywac go do dluzszych podrozy.
Jestem kierowca od dwoch lat, wiec mozna nazwac mnie \'swiezo upieczonym\' kierowca, a Peugeot 307 to moje pierwsze auto.Poprzednie auta,ktorymi mialam \'zaszczyt\' kierowac to Daewoo Tico, Opel Corsa i Vectra B, VW Passat i Golf oraz Skoda Octavia i szczerze mowiac najprzyjemniej jezdzi mi sie moim peugeotem.Silnik jest cichy, nie \'szarpie\' przy zmianie biegow badz ruszaniu.
Co do skrzyni biegow, to rowniez nie mam zadnych zastrzezen.Latwo jest je zmieniac i redukowac.
Bardzo dobra widocznosc, glownie ze wzgledu na swoja \'wysokosc\'.Peugeot nie nalezy do aut niskich. A poniewaz nie jestem bardzo wysoka osoba, ta cecha jest dla mnie bardzo przydatna.
Wentylacja i ogrzewanie zupelnie mnie zaskoczyly swoja wydajnoscia. W krotkim czasie mozna dowolnie zmieniac temperature wewnatrz auta. Bardzo przydatne sa rowniez podgrzewane fotele, nagrzewajace sie dosyc szybko.
Peugeot 307 nie jest ani bardzo malym autem rzedu np. Daewoo Matiz ani tez nie jest olbrzymem jakim sa Mercedesy. Musze jednak przyznac, ze jest bardzo pojemny, a miejsca jest bardzo duzo.Szczegolnie na tylnich siedzeniach pasazerowie moga poczuc wygode jazdy.
Auto jest ciche i \'przutylne\'. Bardzo komfortowe dla kierowcy i pasazerow.
Wiadomo, ze kazdy kierowca chcialby, aby jego auto spalalo jak najmniej paliwa. Jednak jesli chodzi o ten samochodzik, to moim zdaniem jest ekonomiczny, mimo dosyc wysokiego poziomu spalania w czasie jazdy po miescie.
Na temat ceny, nie bede sie wypowiadac, gdyz kupilam auto w Danii, a tutaj ceny aut sa nawet 4-krotnie wyzsze od cen aut w Polsce. Moge tylko powiedziec, ze jestem zadowolona z ceny auta.
Jesli chodzi o niezawodnosc Peugeota 307 to musze w 100 % potwierdzic, ze nigdy w zyciu nie zdazylo sie, zeby auto sie popsulo.Zadna z nawet najmniejszych usterek nie mialy miejsca.
Jestem wlascicielka Peugeota od nieco ponad roku i jak dotad nie mialam zadnych powaznych problemow z nim, zadnych powaznych ani miej waznich usterek. Niezawodnosc jest dla mnie bardzo waznym elementem auta, gdyz co kilka miesiecy samochod musi pokonac trase ponad 2000 km (Polska-Dania, Dania-Polska). Jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie zatrzymac w polowie drogi, przez jakakolwiek usterke w pojezdzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]

7,9