Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

atrax44, 10 lat temu
Silnik 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW 2004-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Opornica wentylatora, czujnik hamulca, niedomykająca się klapa bagażnika przy mrozach
Układ hamulcowy : Serwo
Inne : Problemy z rozrusznikiem
Ogółem oceniam pozytywnie. Jest to moje pierwsze auto i na pewno dobrze je będę wspominał.
Jak dla mnie, czyli młodego kierowcy ( prawo jazdy niecałe 2 lata,) silnik jest idealny. Oszczędny, kulturalny, zawsze pracuje równiutko. Może nie jest mistrzem cichej pracy, ale dzięki dobremu wyciszeniu kabiny do środka nie dostawały się żadne odgłosy. Przy dobrej redukcji autko potrafi się wysunąć do przodu. Nie jest to katapulta, ale przy takim silniku (110km) i masie (ok 1500kg) jest idealnie.
Działa sprawnie, przełożenia stosunkowo krótkie.
Bardzo podoba mi się w tym aucie to, że mimo stosunkowo miękko zestrojonego zawieszenia prowadzi się dość pewnie. Drugi plus za to, że autko jest dość wysoko \"zawieszone\" i żadna \"hopka\" czy większy ubytek w nawierzchni nie zmuszały mnie do gwałtownego wytrącania prędkości.
Do widoczności nie mam większych uwag, Auto jest przeszklone wystarczająco. Może słupki A i C mogły by być cieńsze, ale mi to nie przeszkadzało :)
Nie miałem jakoś super wyposażonej wersji, jednak to co było było zamieszczone w odpowiednim miejscu. Jedynie przełącznika do regulacji wysokości świateł w ciemności musiałem się trochę naszukać.
daję trójkę tylko dla tego, że miałem problem z moją 2strefową, automatyczną klimą. Napełniłem wiosną klimę, lecz po miesiącu gaz gdzieś uciekł i lato było ciężkie. Prawdopodobnie jakaś nieszczelność.
Przestrzeni w obydwu rzędach siedzeń jest dużo, nawet rośli pasażerowie na tylnej kanapie nigdy nie narzekali na brak miejsca.
Wyciszenie dobre, pomruk silnika był słyszalny, ale nie \"rył dziury w głowie\" (ja np lubię delikatny warkot diesla:)). Jeżeli chodzi o opory powietrza, to głośno zaczyna się robić gdzieś od 110km/h, ale też nie jest to szum strasznie przeszkadzający.
Tu jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jest to super lekki samochód, ale przy bardzo oszczędnej jeździe na trasie można spaść grubo poniżej 5l. U mnie najczęstszy rozkład trasy to 70% trasa, 30% miasto i przy takim układzie komputer pokazuje 5l/100km.
Stosunek ceny do jakości jest dobry. Koszty wykonanych napraw mieszczą się w normie.
Jeżeli chodzi o usterki, to mając autko niecały rok (kupiłem używane) to też nie jest źle (w końcu używane nigdy nie będzie już jak nowe). Z drobnych usterek które mi się przytrafiły to zepsuta opornica wentylatora i czujnik hamulca. Czeka mnie jeszcze wymiana serwa hamulcowego i przegląd rozrusznika. To są najpoważniejsze rzeczy które mi się przytrafiły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 109KM 80kW [l/100km]

3,8