Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

thule1, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : filtr fap, zmora posiadaczy 307 z tym silnikiem, naszczęscie do usunięcia
Układ elektryczny : przepalanie sie zarówek (u mnie nie występuje) zalewanie komputera BSI ( czytałem że to problem głównie użytkowników, którzy kupili powypadkowy samochód,
Kiedy słyszę o użytkownikach Opli czy VW o tym że ich samochody są super przez dwa lata nic nie robią tylko leją i jadą to chce mi sie śmiać, bo świadczy to tylko o tym że jeżdża chyba po bułki do sklepu i w niedziele do kościoła, każe auto sie eksploatuje, nie oceniam czy więcej czy mniej od aut z niemiec, myśle że to dobre auto
Jest to mój pierwszy diesel, więc nie mam porównania z innymi silnikami diesla czy to peugeota czy innych marek. Ogólnie jestem zadowolony, silnik nie pracuje jakoś przesadnie głośno, klekot nie przeszkadza, jadąc 140 km/h można spokojnie słuchać radia
Skrzynia biegów działa idealnie, słyszałem że niektórzy narzekają na wsteczny bieg, u mnie ten problem nie występuje, podoba mi się krótki skok lewarka.
Kupiłem 307 po 2 letnim doświadczeniu z 306. Myślałem że będzie bardziej miękki, tak jednak nie jest, nie mam jednak powodu do narzekań jest to moim zdaniem wyśrodkowane pomiędzy tym co oferował 306 a tym co oferują auta niemieckiej konkurencji czyli jest bardzo dobrze. Co do problemów występują stuki w zawieszeniu podczas jazdy w deszczu, nie jest to specjalnie uciążliwe, ten typ tak ma, mechanik powiedział że wszystko jest ok
Świetnie ! Do przodu, do tyłu na boki i do góry (SW)
Tutaj jest niestety przeciętnie z jednej strony w dobrym miejscu umieszczono radio klimatyzacje, pilot przy kierownicy, całe dobre wrażenie psuje umieszczenie przycisku do odsuwania rolety dachu, absolutnie chybione umieszczenie kubków na napoje, zero praktyczności, brk wieszaków w bagżniku na powieszenie zakupów, jedynie 2 małe kieszonki z boku, poza tym klimatyzowany schowek oraz 2 kieszenie pod siedzeniem nie wiadomo do czego
wentylacja chłodzi, ogrzewanie grzeje, tak jak ma być
Pomimo tego że 307 jest postrzegane jako miejsze kombi w porównaniu np do Laguny czy Mondeo, to okazuje się że to w rzeczywiśtości naprawdę duże auto, ja mam 182 cm wzrostu siadam wygodnie za kierownicą samochodu, z tyłu tyle samo miejsca , składając środkowe siedzenie w wersji sw otrzymujemy stolik, do podróży dla 4 osób jest w sam raz
Jest cicho pewnie może być jeszcze lepiej ale mnie satysfakcjonuje tak jak jest
Jeżeli jade do 90km/h pali 5 litrów, 110 km/h pali 6 litrów, 130 km/h pali 7 litrów, moje średnie spalanie w cyklu mieszanym to 6.3 l/100 km, staram sie jezdzic ekonomicznie, możliwe że da sie osiągnąc mniejszy wynik, gdyż jeżdząc po wrocławiu co chwile są światła, co do przeglądów narazie nic nie miałem, jedynie co to problem z filtrem fap, nie traktuje teog jako usterki bo jest to oczywiste,że to sie wymienia, ja filtr usunąłem i narazie brak problemów
Są tańsze od aut niemieckich, są wygodniejsze, bardziej komfortowe, silniki charakteryzują sie większą kultura pracy ( porównanie do golf IV) są niby bardziej awaryjne, mają gorszą opinie i są dzięki temu tańsze, więc stosunek jakośc cena doskonale
nic sie nie dzieje
nic sie nie dzieje